Jim Jarmusch przygotowuje film... o zombie. I to w gwiazdorskiej obsadzie!

Roksana Orlicka 28.03.2019
Jim Jarmusch
Fotografia: James Gourley/REX/Shutterstock/East News

Jim Jarmusch pracuje nad nową produkcją. Będzie to film o zombie. Lista zaproszonych artystów i aktorów jest imponująca!

Jim Jarmusch jest często nazywany "najpopularniejszym alternatywnym reżyserem". Amerykanin ma na swoim koncie takie filmy jak "Broken Flowers", "Tylko kochankowie przeżyją" czy "Paterson". W jego produkcjach często pojawiają się znani muzycy (m.in. Iggy Pop i Tom Waits), Jarmusch jest również reżyserem teledysków.

Amerykańskie media donoszą, że trwają pracę nad najnowszym filmem Jarmuscha, który ma mieć premierę latem 2019 roku. Zapowiada się intrygująco! Jarmusch zaprosił do współpracy wielu znanych muzyków i aktorów. 

Jim Jarmusch kręci film o zombie w gwiazdorskiej obsadzie

Jim Jarmusch w kwestii filmów nigdy nie idzie na ilość, ale jakość. Znany jest z powolnej narracji, stopniowego budowania klimatu. Jego produkcje są również oszczędne w dialogi. Ostatni film Jarmuscha "Paterson" z udziałem Adama Drivera miał premierę w 2016 roku i zebrał wiele dobrych recenzji. Okazało się, że reżyser pracuje nad "The Dead Don't Die", który ma być filmem o zombie.

W obsadzie znaleźli się znani aktorzy, ale też osoby związane z światem muzyki. Potwierdzono, że wystąpi Tom Waits, Adam Driver, Bill Murray, Selena Gomez, Tilda SwintonChloë Sevigny czy Iggy Pop.

Jim Jarmusch kręci film o zombie - zobacz zwiastun

Pojawił się oficjalny zwiastun filmu "The Dead Don't Die". Krwiożercze zombie opanowują jedno z amerykańskich miasteczek. Bohaterowie będą musieli stawić im czoła.

Wstępnie ustalono, że film pojawi się w amerykańskich kinach 14 czerwca. Polska data premiery nie jest jeszcze znana. Pierwsze zdjęcia powstały latem 2018 roku w Nowym Jorku.

Lubicie filmy Jima Jarmuscha?

Zobacz także: "Gra o Tron" 8: do sieci wyciekł opis pierwszego odcinka ostatniego sezonu!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów