Żona Polańskiego krytykuje film Tarantino. Za co?

Hanna Skowron 26.05.2019
Żona Polańskiego krytykuje film Tarantino. Za co?
Fotografia: Instagram.com/emmanuelle.seigner

Historia Sharon Tate – zamordowanej, ciężarnej żony Romana Polańskiego budzi skrajne emocje. Tragedia ta odbiła się szerokim echem zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych, a teraz stała się inspiracją dla filmu Quentina Tarantino.

Film Tarantino, dla którego inspirację stanowiła historia Sharon Tate, nosi tytuł „Once Upon a Time in Hollywood”. W główną rolę wciela się w nim dobrze znana publiczności Margot Robbie, a towarzyszą jej takie znane nazwiska jak Pitt i DiCaprio. Zdawać by się mogło, że film został dopracowany w każdym szczególe, jest jednak jedno „ale”, na temat którego wypowiedziała się obecna żona Romana Polańskiego na swoim Instagramie. Jakie zarzuty ma ona względem producenta?

Obecna żona Polańskiego krytykuje film Tarantino

Akcja najnowszego filmu Tarantino rozgrywa się w 1969 roku w Los Angeles, a tło fabuły stanowi historia Charlesa Mansona i zbrodnie, których dokonał. Jak pamiętamy, jedną z jego ofiar była ciężarna żona Romana Polańskiego – Sharon Tate.

Roman Polański uchodzi za jedną z bardziej kontrowersyjnych postaci w Hollywood. Reżyser został oskarżony o gwałt na nastolatce i w związku z tym spędził bardzo dużo czasu na salach sądowych.

Tragiczna śmierć Sharon Tate to z pewnością ogromna trauma dla Polańskiego. Z racji na to głos w sprawie produkcji Tarantino zabrała Emmanuelle Seigner – obecna żona Romana Polańskiego. Dodała ona post na Instagramie, w którym pisze m.in.:

Jak można w taki sposób wykorzystać czyjeś tragiczne życie? To totalna hipokryzja. […] Chcą zarobić na jego osobistym dramacie, to próba monetyzacji nieszczęścia. Mogę powiedzieć, że film jest dobry, na szczęście, ale koncepcja mnie niepokoi.

Dodatkowo, jak przyznała sama Margot Robbie (wcielająca się w postać Sharon Tate) nie konsultowała ona roli z Romanem Polańskim; przeczytała jedynie jego książkę. 

Podzielacie krytyczną opinię Emmanuelle Seigner?

Zobacz także: Już jest oficjalny zwiastun "Once Upon a Time in Hollywood", a w nim Zawierucha! Kiedy premiera filmu Tarantino?

Rozwiąż quiz

Z którego filmu pochodzi ten kadr?

Kadr z filmu
Fotografia: EastNews

1. Z którego filmu pochodzi ten kadr?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów