Za nami pierwszy odcinek "Belfra 2". Wyniki oglądalności zaskakują. Opinie widzów jeszcze bardziej

Katarzyna Leszczyńska 25.10.2017
Maciej Stuhr w "Belfer 2"
Fotografia: materiały promocyjne/Robert Pałka/Canal+

Czy druga część serialu jest lepsza niż pierwsza?

Ostatnio w Canal+ odbyła się premiera drugiego sezonu serialu „Belfer”. Akcja nowej części rozgrywa się we Wrocławiu. Głównego bohatera gra oczywiście Maciej Stuhr. Na ekranach pojawiły się jednak również całkiem nowe gwiazdy, przede wszystkim młodego pokolenia, m.in.: Eliza Rycembel, Zofia Wichłacz oraz znana z roli w „Ostatniej Rodzinie” Aleksandra Konieczna.

Znane są już statystyki dotyczące oglądalności pierwszego odcinka nowej serii serialu. Okazuje się, że „Belfer 2” przed telewizorami zgromadził blisko 620 tysięcy widzów. To znacznie większa liczba oglądających, niż podczas pierwszego odcinka pierwszego sezonu serialu. Rok temu „Belfra” obejrzało 269 tysięcy widzów. Wygląda na to, że drugi sezon będzie o wiele większym hitem. Choć trzeba przyznać, że nie wszyscy są nim zachwyceni.

Scena z "Belfra 2"
Fotografia: materiały promocyjne/Robert Pałka/Canal+

Oglądalność „Belfra” nie przekłada się na pozytywne komentarze

„Belfer” od swoich początków w Canal+ budził mieszane uczucia wśród widowni. Wielu oglądających serial wyraża się negatywnie zarówno na temat scenariusza, jak i gry aktorskiej. I choć wydawało się, że nic nie przebije krytyki pierwszej części, okazało się, że obecnie jest jeszcze gorzej. Na Twitterze pojawiła się fala negatywnych komentarzy dotyczących pierwszego odcinka nowej części serialu.

Dużo trzeba mieć samozaparcia, żeby dotrwać do końca 1 odcinka. Pół godziny i mega nuda. Irytująca wręcz.

Serial mogą uratować już tylko karły na motorach.  

Wielu użytkowników zarzuca serialowi przewidywalność. Pojawiły się komentarze, w których internauci napisali, że już wiedzą, jak zakończy się cały serial. Ubolewają też nad tym, że nie pojawią się aktorzy, którzy doskonale grali we wcześniejszej części, m.in.: Krzysztof Pieczyński oraz Sebastian Fabijański. Trzeba przyznać, że jak na razie dialogi nie porywają, a w pierwszym odcinku było zbyt wiele oczywistych scen. Nie wszyscy użytkownicy jednak wyrażają się krytycznie o początku nowego sezonu "Belfra". Okazuje się, że niektórym naprawdę podobał się pierwszy odcinek.

Fajni aktorzy, piękna sceneria, z przyjemnością zaczekam, aż się rozkręci.

Dobry pierwszy odcinek "Belfra". Aktorsko duża zmiana na plus. Nie ma irytujących postaci. Intryga też ciekawie się zawiązuje. 

Mamy nadzieję, że następne odcinki nieco bardziej przypadną do gustu również pozostałym widzom. Jak na razie na niekorzyść „Belfra” działa to, że w HBO ruszył nowy sezon „Watahy”, a internauci podzielili się na drużyny za jednym i drugim serialem. Tylko, że „Wataha” ma znaczną przewagę publiczności.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów