Zmarła filmowa matka Leonardo DiCaprio. Aktor wyraził swój żal na Facebooku

Redakcja 29.03.2017
Kadr z filmu "Co gryzie Gilberta Grape'a"
Fotografia: East News

Darlene Cates nigdy nie była sensacją mediów plotkarskich.  

Aktorka Darlene Cates, która w 1993 roku wystąpiła w kultowym filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a", 26 marca 2017 roku zmarła w wieku 69 lat. Leonardo DiCaprio, który zagrał jej syna, opublikował na Facebooku kondolencje dla jej najbliższych. 

Każdy, kto widział kultowy film Lassego Hallströma z DiCaprio i Johnnym Deppem w rolach głównych, pamięta Bonnie Grape - monstrualnie otyłą matkę, która przez swoją nadwagę nie ruszała się z domu. Jak podaje TheGuardian.com, aktorka zmarła we śnie w swoim domu w miejscowości Forney w Teksasie.

"Co gryzie Gilberta Grape'a"
Fotografia: materiały promocyjne

 

Najlepsza matka

Informacja o śmierci filmowej matki głęboko poruszyła Leonardo DiCaprio. To za rolę upośledzonego umysłowo Arniego w "Co gryzie Gilberta Grape’a" w 1994 roku młody aktor po raz pierwszy otrzymał nominację do Oscara. Od tego obrazu rozpoczęła się jego wielka, światowa kariera.

DiCaprio
Fotografia: www.facebook.com/LeonardoDiCaprio

Darlene była najlepszą filmową matką, z jaką kiedykolwiek miałem zaszczyt współpracować. Jej przymilna osobowość i niesamowity talent będą żyły we wspomnieniach tych, którzy ją znali i uwielbiali jej pracę. W tym trudnym czasie moje myśli i modlitwy są z jej rodziną – napisał aktor w poście na Facebooku.

Film Hallströma, którym wystąpiła zmarła Darlene Cates, opowiada o biednej, ale szczęśliwej rodzinie z małego miasta w amerykańskim stanie Iowa. Scenarzysta filmu Peter Hedges po raz pierwszy zobaczył ją w talk show Sally Jessy Raphael, gdzie opowiadała o swoich problemach związanych z dużą nadwagą.

Po emisji programu Hedges skontaktował się z nią i zaproponował rolę. Po filmie Hallströma aktorka wystąpiła gościnnie w dwóch, znanych polskim widzom serialach "Gdzie diabeł mówi dobranoc" i "Dotyk Anioła".

Darlene i Leonardo
Fotografia: East News

Darlene Cates i Leonardo DiCaprio na premierze filmu "Co gryzie Gilberta Grape'a" w grudniu 1993 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów