"Zimna wojna" pobiła rekord! To sukces producentów

Joanna Kulig i Tomasz Kot jako Zula i Wiktor w filmie "Zimna wojna"
Fotografia: Łukasz Bąk/Kino Świat

"Zimna wojna" już niedługo powalczy o Oscara, teraz jednak osiągnęła zupełnie inny sukces! Takie osiągnięcie to wielkie wyróżnienie dla producentów.

Już w najbliższy weekend "Zimna wojna" powalczy o Oscara 2019 w aż trzech kategoriach! Film Pawła Pawlikowskiego ma szansę otrzymać statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia oraz dla najlepszego reżysera. "Zimna wojna" święci jednak sukcesy od samych początków. Już podczas premiery w Cannes zachwyciła wszystkich. Nic więc dziwnego, że właśnie pobiła rekord dotyczący oglądalności. "Zimna wojna" przyciągnęła do kin ponad milion widzów!

Zobacz także: Najgorętsze premiery kinowe! Nowości filmowe, które trzeba zobaczyć

"Zimna wojna" z rekordem oglądalności!

"Zimna wojna" od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Według informacji podanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pod koniec 2018 roku, w minionym roku film Pawła Pawlikowskiego obejrzało 945 tys. widzów. I choć premiera "Zimnej wojny" odbyła się w czerwcu, jej popularność wciąż wzrasta! Mogły się przyczynić do tego oczywiście nominacje filmu do prestiżowych nagród. Niemniej, jak podaje Onet, w miniony weekend "Zimna wojna" przekroczyła 1 mln sprzedanych biletów w Polsce. Tym samym znalazła się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych filmów w polskich kinach.

Produkcja Pawła Pawlikowskiego doskonale radzi sobie również w Stanach Zjednoczonych. Premiera "Zimnej wojny" za Oceanem miała miejsce 9 weekendów temu, a już przyniosła producentom 3,55 mln dol. wpływów. W najbliższą niedzielę, 24 lutego, dowiemy się, czy popularność filmu w USA przeniesie się na docenienie go przez Amerykańską Akademią Filmową. Jedno jest pewne, "Zimna wojna" ma w tym roku ogromnego konkurenta w postaci produkcji Netflixa, pt.: "Roma". Mamy jednak nadzieję, że Pawlikowskiemu uda się powtórzyć sukces "Idy" i zdobędzie choć jedną statuetkę.

Jeżeli jesteście zainteresowani oglądaniem gali rozdania Oscarów na żywo macie ku temu okazję! Canal+ jak co roku odkoduje galę i każdy będzie mógł zobaczyć ją na żywo. Być może dzięki temu będziecie świadkami zdobycia najważniejszej nagrody filmowej przez "Zimną wojnę".

Zobacz także: Oscary 2019 już za chwilę! Sprawdź, gdzie obejrzeć galę!

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów