"Zimna wojna" wśród 20 najlepszych filmów roku!

Joanna Kulig w filmie "Zimna wojna"
Fotografia: Łukasz Bąk/Kino Świat

Kolejny sukces "Zimnej wojny"! Została doceniona w prestiżowym rankingu. Ten film bez wątpienia ma szansę na niejednego Oscara.

"Zimna wojna" to bez wątpienia najlepszy polski film tego roku. Nic więc dziwnego, że ostatecznie to on zgłoszony jest jako polski kandydat do Oscara 2019. Dzieło Pawła Pawlikowskiego od początku budzi ogromne emocje światka filmowego. Produkcja została doceniona na całym świecie, w tym przez zagraniczne gwiazdy, które zachwycały się również nad grą Joanny Kulig. Teraz przyszedł czas na prestiżowy ranking. Brytyjski magazyn filmowy "Empire" przygotował, jak co roku, zestawienie 20 najlepszych filmów 2018. A w nim hollywoodzkie produkcje i... "Zimna wojna".

"Zimna wojna" doceniona w prestiżowym rankingu

"Zimna wojna" zajęła 16. miejsce w rankingu najlepszych filmów 2018 roku! Co ciekawe, produkcja Pawlikowskiego znalazła się w tym zestawieniu u boku wielu popularnych hollywoodzkich produkcji, np. "Avengers: Wojna bez granic". Oprócz tego w rankingu są też filmy wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami, w tym oscarowe "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". 

To intymny, głęboko osobisty, czarno-biały polski film o miłości i muzyce folkowej. Pierwszy od czasu "Idy" film Pawła Pawlikowskiego jest od niej mniej wymagający, ale nie mniej niekonwencjonalny w portretowaniu niemożliwego związku w zawoalowanych scenach z kolejnych lat - jak w jazzie. To sceny, których nie widzimy, są niemalże najważniejsze. Obejrzyjcie dla niezwykłych zdjęć, zostańcie dla zaskakująco ważnego zakończenia - możemy przeczytać w uzasadnieniu "Empire". 

Zobacz także: Joanna Kulig na równi z Penelope Cruz! Polska aktorka znów doceniona

Bardzo cieszymy się, że dzieło Pawlikowskiego jest tak pozytywnie oceniane przez zagraniczne media. To kolejna produkcja, z której możemy być bardzo dumni. Poniżej przedstawiamy całą listę 20 najlepszych filmów 2018 roku według "Empire".

 1. "Avengers: Wojna bez granic"
 2. "Mission: Impossible - Fallout"
 3. "Ciche miejsce"
 4. "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
 5. "Czarna Pantera"
 6. "Pierwszy człowiek"
 7. "Lady Bird"
 8. "Narodziny gwiazdy"
 9. "Nić widmo"
 10. "BlacKkKlansman"
 11. "Mandy"
 12. "Roma"
 13. "Dziedzictwo. Hereditary"
 14. "Wyspa psów"
 15. "Anihilacja"
 16. "Zimna wojna"
 17. "Coco"
 18. "Leave No Trace"
 19. "Nigdy cię tu nie było"
 20. "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"

Zobacz także: "Narodziny gwiazdy" idą po Oscara!

Zimna wojna
Fotografia: Materiały prasowe/Kino Świat
Zimna wojna
Fotografia: Materiały prasowe/Kino Świat

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Niektórzy na hasło "polski film" dostają ciarek. Okazuje się, że niepotrzebnie. Niektóre polskie produkcje kinowe są naprawdę udane i warto je obejrzeć!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów