"Zimna wojna" lepsza niż "Narodziny gwiazdy"! Poznaliśmy nominacje do nagród brytyjskich krytyków

Joanna Kulig i Tomasz Kot leżą na łące w scenie z filmu "Zimna wojna"
Fotografia: Łukasz Bąk/Kino Świat

"Zimna wojna" znów zdobywa wszystko! Tym razem film Pawła Pawlikowskiego został doceniony przez brytyjskich krytyków filmowych.

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że amerykańscy krytycy są zachwyceni "Zimną wojną". Teraz film Pawła Pawlikowskiego wprawił w zachwyt również brytyjskich krytyków, którzy postanowili docenić go nominacjami do swoich prestiżowych nagród. Polska produkcja zdobyła aż 5 nominacji! Choć nie jest to największa ilość nominacji, jest to spora liczba, zważywszy na to, że "Narodziny gwiazdy", które są faworytem do Oscara, zostały całkowicie pominięte w tym rankingu.

Zobacz także: "Narodziny gwiazdy" idą po Oscara! Krytycy są zachwyceni filmem z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem

"Zimna wojna" doceniona przez brytyjskich krytków

Jak podaje Onet, najwięcej nominacji otrzymał film "Faworyta" stworzony przez Yorgosa Lanthimosa. Ta produkcja ma szansę na zwycięstwo w następujących kategoriach: najlepszy film, najlepszy film brytyjski i irlandzki, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka (Olivia Colman), najlepsza aktorka drugoplanowa (Rachel Weisz), najlepsza aktorka w Wielkiej Brytanii i Irlandii (Colman i Weisz), najlepsza przełomowa rola aktorka (Deborah Davis). 

"Zimna wojna" otrzymała aż 5 nominacji, podobnie jak "Roma", "The Happy Prince" i "Nigdy cię tu nie było". Polski film ma możliwość zwyciężenia w takich kategoriach jak: najlepszy film, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepsza aktorka (Joanna Kulig) i najlepsze zdjęcia. 

Laureatów tych prestiżowych nagród poznamy już 20 stycznia 2019 roku. Wówczas odbędzie się uroczysta gala. Nagrody London Critics' Circle Film Awards zostaną wręczone po raz 39. Trzymamy kciuki za "Zimną wojnę"!

Zobacz także: Joanna Kulig doceniona przez kolejny zagraniczny tytuł! Fani są zachwyceni jej nowymi zdjęciami

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Na jedne filmy ochoczo chodzimy do kina, inne nieco mniej do nas przemawiają. Te produkcje cieszyły się największą popularnością wśród polskich widzów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów