"Zimna wojna" Pawlikowskiego w amerykańskim wydaniu. Zagraniczny zwiastun już dostępny w sieci

Anna Respondek 05.10.2018
"Zimna wojna"
Fotografia: Youtube/Amazon Studios

Dzięki "Zimnej wojnie" Pawlikowski ma dużą szansę na drugiego Oscara w swojej karierze. 

"Zimna wojna" szturmem podbiła kina i zagraniczne festiwale filmowe. O produkcji dyskutowali najwięksi światowi aktorzy i znawcy kina, a Joanna Kulig z miejsca stała się gwiazdą filmu. Właśnie dlatego produkcja stała się polskim kandydatem do Oscara. Co więcej, ma duże szanse na powtórzenie sukcesu "Idy". 

Amerykański zwiastun "Zimnej wojny" już dostępny w sieci

W sieci właśnie pojawił się amerykański zwiastun "Zimnej wojny", który na dobre rozpoczyna walkę o Oscary 2019. Amazon Studio zaprezentowało trailer "Zimnej wojny", która w Stanach Zjednoczonych premierę będzie miał w grudniu. Jak podaje portal kultura.onet.pl, zagraniczny dystrybutor, podobnie jak polski, całą oś zwiastuna oparł na piosence wykonywanej przez Joannę Kulig. 

Poszczególne klatki przeplatane są zagranicznymi recenzjami krytyków, którzy zachwycają się kunsztem filmowym twórców i niezwykłą historią miłości. Eksperci twierdzą, że "Zimna wojna" ma szansę zdobyć Oscara nie tylko w kategorii filmu nieanglojęzycznego. 

To niebywale uniwersalna opowieść, w której z jednej strony zawarta jest istota polskiego losu, a z drugiej – jest to film dopracowany od strony artystycznej i przystępny, także dla widza amerykańskiego. Wydaje nam się, że właśnie w tym amerykańskim kontekście ubiegania się o nagrodę Akademii, może on mieć faktycznie bardzo wysokie noty - powiedział członek Komitetu Oscarowego Michał Oleszczyk. 

Prawa do "Zimnej wojny" zostały sprzedane do wielu krajów, między innymi: USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii czy Chin i Japonii. 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

"Kler" to obecnie jedna z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich produkcji. Jednak nie tylko ona pokazuje problemy, jakie pustoszą polski Kościół:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów