Zamachowski o filmie Vegi: „Myślę, że ten strach przed nieznanym o czymś świadczy”

Sandra Banach 26.06.2019
Zbigniew Zamachowski
Fotografia: EastNews:ŁukaszKaczanowski

Patryk Vega aktualnie kręci film o polskich politykach. O nowej produkcji wypowiedział się jeden z grających w niej aktorów – Zbigniew Zamachowski.

Filmy Patryka Vegi przyciągają do kin tłumy widzów. W najnowszej produkcji zobaczymy m.in. Macieja Stuhra, Andrzeja Grabowskiego, Ewę Kasprzyk i Zbigniewa Zamachowskiego. Premiera „Polityki” zapowiedziana jest na 6 września tego roku. W wywiadzie dla Onet.pl o filmie wypowiedział się jeden z grających w tej produkcji aktorów, Zbigniew Zamachowski.

Zbigniew Zamachowski o najnowszym filmie Patryka Vegi

O filmie popularnego reżysera robi się coraz głośniej. Vega niedawno na Instagramie umieścił kolejny krótki fragment swojej najnowszej produkcji. Widzimy na nim Zbigniewa Zamachowskiego, który gra księdza. Najprawdopodobniej jest to postać ojca Tadeusza Rydzyka.

Zamachowski w wywiadzie dla serwisu internetowego skomentował obawy polityków związanych z  filmem Patryka Vegi:

Jeśli tutaj działa zasada uderz w stół, a nożyce się odezwą, to wygląda na to, że mają powody, żeby się bać. Zresztą to deklaruje Patryk. Myślę, że oni sami zdają sobie sprawę z tego, że nie wszystko, co robią, jest fajne, fair i do zaakceptowania – stwierdził aktor.

Aktor wypowiedział także się na temat skradzionego scenariusza filmu, o którym wcześniej  wspominał reżyser filmu:

Myślę, że ten strach przed nieznanym o czymś świadczy. Mało tego, to krytykowanie czegoś, co znają na razie tylko w teorii - podsumowuje aktor. Zapytany o to, czy nie jest to już jakaś forma cenzury, mówi, że ma nadzieję, że nie idziemy w stronę tego, co już przeżyliśmy. - To byłby już tak jawny krok wstecz... Mam nadzieję, że ten elektorat, który tak twardo i murem stoi za obecną władzą, wreszcie przejrzy na oczy, zobaczy, że nie wszystko, co się im proponuje, jest tego warte – mówi Zbigniew Zamachowski.

Zamachowski dodaje także, że ma nadzieję, że sytuacja w Polsce się zmieni:

Mam nadzieję, że ten elektorat, który tak twardo i murem stoi za obecną władzą, wreszcie przejrzy na oczy, zobaczy, że nie wszystko, co się im proponuje, jest tego warte – skomentował Zamachowski.

Obejrzycie najnowszy film Patryka Vegi o politykach?

Zobacz także: Patryk Vega nakręci film o politykach. "Grożono mi, że zostanę pomówiony"

Rozwiąż quiz

Z którego filmu pochodzi ten kadr?

Kadr z filmu
Fotografia: EastNews

1. Z którego filmu pochodzi ten kadr?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów