Polski aktor robi karierę za granicą! Najpierw "Gra o tron", teraz "Gwiezdne wojny"

Julita Buczek 18.01.2019
Sakowski w zagranicznej produkcji
Fotografia: Instagram @pafka.sakowski

Paweł Sakowski to kolejny aktor, który robi zawrotną karierę za granicą.

Paweł Sakowski ma za sobą występ w serialu HBO "Gra o tron". Niedawno zaczęto mówić o kolejnej roli młodego aktora. W Polsce można go oglądać w poznańskim teatrze "U Przyjaciół".

Zobacz także: Nadchodzą Oscary 2019. Poznaj nominacje (krótka lista)

Sakowski zagra w "Gwiezdnych wojnach"?

Paweł nie podał jeszcze oficjalnych informacji na temat szczegółów swojego udziału w "Gwiezdnych wojnach", jednak przyznaje, że ma za sobą pierwsze negocjacje z firmą Lucas Studio, która będzie odpowiedzialna za produkcję. Premiera dziewiątej części serii przewidziana jest na 19 grudnia 2019. Paweł oprócz występu w ósmym sezonie "Gry o tron" ma również na swoim koncie kilka epizodów w produkcjach TVN'u.

Jak rozpoczął karierę?

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął, kiedy siedział w irlandzkim pubie, wtedy to poznał osobę odpowiedzialną za produkcję serialu "Wikingowie", Paweł spodobał się na tyle, że został zaproszony na casting do serialu. Sakowski na co dzień występuje w poznańskim teatrze "U Przyjaciół", gdzie gra w wielu spektaklach (np. "Horla. Przypadek rodziny Sablé" czy "Niebostrzyg").

Zobacz także: Nominacje BAFTA 2019. "Zimna wojna" z szansą na 4 statuetki!

Uważacie, że kariera Sakowskiego nabierze tempa?

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów