"Zabawa w chowanego" to 2. część filmu braci Sekielskich. Wiemy, kiedy premiera!

Kadr z filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu"
Fotografia: YouTube/SEKIELSKI

"Tylko nie mów nikomu" to dokument, który wywołał niemałe poruszenie. Teraz wychodzi jego kontynuacja, pt. "Zabawa w chowanego". Tomasz Sekielski podał datę premiery.

"Tylko nie mów nikomu" to film dokumentalny, który wywołał niemałe poruszenie w mediach. Produkcja stworzona przez braci Sekielskich obnażała całą prawdę na temat pedofilii w Kościele katolickim. Od początku było wiadomo, że ta historia nie zakończy się na jednej części. Bracia Sekielscy zdradzili, że mają znacznie więcej materiału i zamierzają nakręcić 2. część produkcji. Teraz już wiemy, kiedy odbędzie się premiera filmu "Zabawa w chowanego".

Zobacz także: Szokujące wyznanie Majki Jeżowskiej. "Ksiądz próbował mnie obmacywać"

"Zabawa w chowanego": premiera filmu braci Sekielskich

"Tylko nie mów nikomu" spotkał się z ogromnym odzewem ze strony widzów. Nic więc dziwnego, że teraz bracia Sekielscy zamierzają wyczerpać temat i tworzą kolejne produkcje.

"Zabawa w chowanego" ma być osobną produkcją, która skupi się na wstrząsającym wątku, jakiego nie dało się zamknąć w "Tylko nie mów nikomu". Bracia Sekielscy ostatnio zostali uhonorowani nagrodą Towarzystwa Dziennikarskiego "Dziennikarz Obywatel Roku". Tomasz Sekielski, odbierając statuetkę, wyjawił datę premiery 2. części filmu.

"Zabawa w chowanego" ukaże się w styczniu. Jest jeszcze wiele do zrobienia w relacjach wymiar sprawiedliwości-Kościół, a Kościół jest wciąż instytucją uprzywilejowaną z niezrozumiałych dla nas powodów. Pokażemy historię, która pokazuje, że Kościół jest traktowany w sposób wyjątkowy, czego nie przewiduje polskie prawo - powiedział Tomasz Sekielski.

"Zabawa w chowanego" została sfinansowana z datków od widzów, które udało się zebrać pod koniec lipca b.r. Film będzie dostępny za darmo w serwisie YouTube.

Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Kory. Kamil Sipowicz ujawnił, co powiedziała mu tuż przed śmiercią

"Tylko nie mów nikomu": będzie trzecia część filmu?

Jak podaje Onet, bracia Sekielscy mają w planach również nakręcenie trzeciego filmu na temat pedofilii w Kościele. Na tę produkcję potrzebują jednak znacznie więcej pieniędzy, bo aż 1 mln zł. 

Każdy, kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem: co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? (...) Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka - chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne, do jakich doszło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu - napisali Sekielscy na swoim koncie na Facebooku.

Zdjęcia do trzeciej odsłony filmu mają powstać zatem zagranicą, w takich krajach jak: Watykan, Austria, Irlandia, Stany Zjednoczone, Meksyk oraz Dominikana. Produkcja miałaby pojawić się na przełomie 2020/2021 roku.

Zobacz także: Widziałeś księdza we śnie? Co o tym mówi sennik? Sprawdź!

Uważasz, że masz dużą wiedzę dotyczącą największych religii świata? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź, jak ci pójdzie w naszym quizie o wielkich religiach świata!

Na tle zachodu słońca latają ptaki.
Rozwiąż quiz

Wielkie religie świata. Koniecznie sprawdź, ile o nich wiesz!

Na tle zachodu słońca latają ptaki.

1. Czy judaizm to religia narodu żydowskiego?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów