Wzruszająca animacja z Hiszpanii. "Alike" wyjaśnia sens życia

Redakcja 06.04.2017
"Alike"
Fotografia: YouTube.com

Minimalizm jest dużą zaletą tego krótkiego filmu.

"Alike" to prosta historia, która dotyczy niemal wszystkich ludzi na świecie.

Pochodzący z Madrytu animatorzy Daniel Martínez Lara i Rafael Cano Méndez za swoje ośmiominutowe dzieło zostali docenieni kilkudziesięcioma nagrodami na festiwalach filmów krótkometrażowych na całym świecie. Media porównują to małe arcydzieło do obrazów tworzonych przez słynną wytwórnię Pixar. 

Twórcy "Alike" chcieli uświadomić widzom, że w pogoni za pracą i zdobywaniem wiedzy gubimy to, co w życiu jest najbardziej istotne - czyli radość, kreatywność i chwile podczas których skupiamy się tylko na rodzinie. 

"Alike"
Fotografia: YouTube.com

Bohaterami animacji jest ojciec i syn. Ich życiem rządzi rutyna, przez co z dnia na dzień są coraz bardziej mizerni. Kreatywność małego chłopca codziennie zabijana jest przez bezwzględną rzeczywistość. 

W świecie, w którym na nic nie ma czasu, Copi jest ojcem. który stara się nauczyć swojego syn Paste, jak żyć. Ale…która ścieżka jest właściwa? – czytamy w krótkim opisie filmu zamieszczonym na stronie Alike-short.blogspot.com.

Film powstał w 2015 roku, jednak dopiero pod koniec 2016 roku został udostępniony w sieci. W kwietniu 2017 roku zaczęły rozpisywać się o nim popularne serwisy internetowe, takie jak BoredPanda.com.

45-letni Daniel M. Larai i 35- letni Cano Méndez mają za sobą 10 lat doświadczenia w produkcji filmów animowanych. "Alike" do tej pory jest ich najgłośniejszym dziełem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów