Woody Allen pozwał Amazon Studio. Domaga się 68 mln dol.

Woody Allen w kapeluszu gestykuluje do aktorów na planie filmowym
Fotografia: Ca/ACE Pictures/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Woody Allen ma na pieńku z Amazonem. Studio wycofało się z umowy, którą zawarło z reżyserem aż na cztery filmy! Allen domaga się ogromnego odszkodowania.

Woody Allen nie doszedł do porozumienia z Amazon Studio. Firma złamała umowę zawartą z reżyserem i wycofała się z zawartego na cztery filmy kontraktu. Allen twierdzi, że nie dostał jasnej informacji, dlaczego tak się stało. Reżyser czuje się oszukany i zamierza pozwać serwis streamingowy na grube miliony dolarów zadośćuczynienia. Prawnicy reżysera wystosowali oficjalne pismo, w którym przedstawiają opinię Allena i odnoszą się do zarzutów Amazona.

Zobacz także: Woody Allen miał 16-letnią kochankę. Dziś to znana aktorka i modelka

Woody Allen pozywa Amazon Studio

Według informacji "Variety", Amazon odmówił dystrybucji najnowszego filmu Woody'ego Allena "A Rainy Day in New York", choć ten był gotowy od ponad pół roku. Reżyser jest w szoku i twierdzi, że najprawdopodobniej ma to wiele wspólnego z zarzutami, które ciążą na nim od 25 lat.

Amazon próbuje się tłumaczyć, odwołując się do liczącego 25 lat, pozbawionego podstaw oskarżenia przeciwko Allenowi. (...) Amazon był świadomy tych oskarżeń, zanim podpisał cztery osobne umowy z Allenem. Nie miał więc żadnych poważnych podstaw, by zerwać kontakt - możemy przeczytać w oficjalnym piśmie, przygotowanym przez prawników Allena. 

Jak podaje Onet, chodzi o zarzuty ze strony córki Allena, Dylan Farrow, która twierdzi, że reżyser molestował ją, gdy była dzieckiem. Woody nie przyznał się do winy.

Według pozostałych informacji zawartych w poście, Allen spotkał się z Amazonem w grudniu 2017 roku po raz pierwszy. W 2018 roku studio zaproponowało przesunięcie premiery filmu na 2019 rok, na co Allen zgodził się bez problemu. Chodziło o to, że na Amazonie ciążyły wówczas oskarżenia pod adresem byłego szefa serwisu, Roya Price'a, który również został oskarżony o molestowanie, gdy tylko rozpoczął się ruch #MeToo.

Ostatecznie, w czerwcu 2018 roku Amazon stwierdził, że nie zamierza dystrybuować żadnego filmu Allena i tym samym zerwał dotychczasowe umowy. 

Zobacz także: Filmy 2019, których nie możesz przegapić!

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów