"Więzi" z coraz większą szansą na Oscara. Film Zofii Kowalewskiej na shortliście

Redakcja 27.10.2016
Film "Więzi" Zofii Kowalewskiej
Fotografia: www.facebook.com/CloseTiesFilm

Obraz został nagrodzony już wieloma wyróżnieniami i ma coraz większą szansę zdobyć to jedno, najważniejsze.

Film "Więzi" Zofii Kowalewskiej opowiada o losach małżeństwa z 45-letnim stażem. Barbara i Zdzisław przez wiele lat uchodzili za bardzo udaną parę. Wszystko zmieniło się 8 lat, kiedy mężczyzna postanowił wyprowadzić się z domu i zamieszkać z kochanką. Jednak zdecydował się wrócić do żony, która przyjęła go z powrotem. Niestety, ponowne życie pod wspólnym dachem nie jest już takie proste. 

O tym, czy produkcja będzie nominowana do Oscara w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny dowiemy się 24 stycznia 2017 roku. Choć, jak czytamy na Filmpolski.pl, film zdobył już wiele cennych wyróżnień, między innymi nagrodę Jantar 2016 za Najlepszy Film Dokumentalny w Konkursie Krótkometrażowym podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", trzecią nagrodę na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, czy chociażby Nagrodę Publiczności festiwalu "Opolskie Lamy".  

Należy pamiętać, że "Więzi" mają silną konkurencję. Jak zostało podane na stronie Oscars.org, o nominację z obrazem Zofii Kowalewskiej walczą też "Brillo Box", "Extremis", "4.1 Miles", "Joe's Violin", "Frame 394", "The Mute's House", "The Other Side of Home", "Watani:My Homeland" oraz "The White Helmets". Ale szansę na zdobycie statuetki będzie miało tylko pięć produkcji.

89. oscarowa gala odbędzie się 26 lutego 2017 roku. Uroczyste przyjęcie zostanie wyprawione tradycyjnie już w Dolby Theatre w Los Angeles. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów