Wiemy, ile zarabiają aktorzy „Gry o tron”. Te kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

Sylwia Bagińska 29.04.2019
"Gra o tron"
Fotografia: Instagram.com/gameofthrones

„Gra o tron” to jeden z najbardziej popularnych seriali świata. Losy głównych bohaterów śledzi kilka milionów widzów. Wiąże się to oczywiście z ogromnymi zarobkami aktorów.

„Gra o tron” to w ostatnich latach jedna z najbardziej cenionych produkcji telewizyjnych. Fani z niecierpliwością czekali na każdy kolejny sezon. Nic więc dziwnego, że główni bohaterowi szybko zdobyli sławę, popularność oraz pieniądze.

Zarobki gwiazd „Gry o tron”

Aktorzy odgrywający główne role w serialu mogą liczyć na ogromne gaże. Jak podaje serwis standard.co.uk, Kit Harington (Jon Snow), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Peter Dinklage (Tyrion Lannister) i Nikolaj Coster-Waldau (Jaimie Lannister) zarabiają około 710 tysięcy dolarów, czyli około 2,7 milionów złotych za jeden odcinek serialu.

Od najnowszego sezonu na taką sumę może liczyć także Lena Heady (Cersei Lannister), która wcześniej zarabiała 500 tysięcy dolarów, czyli około 1,9 miliona złotych.

Nieco mniej zarabiają inni aktorzy „Gry o tron”. Sophie Turner (Sansa Stark) i Maisie Williams (Arya Stark) mogą liczyć na 210 tysięcy dolarów za odcinek, czyli około 800 tysięcy złotych. Na ich niższą gażę wpływa fakt, że oficjalnie postacie grane przez aktorki uznawane są na drugoplanowe.

Zobacz także: Zgadnij zakończenie "Gry o Tron" i wygraj wycieczkę do Chorwacji!

Kadr z filmu "Suits"
Rozwiąż quiz

Spróbuj rozpoznać serial po tytule jednego odcinka! Życzymy powodzenia

Kadr z filmu "Suits"

1. "Prawo do poufności" ten tytuł odcinka pochodzi z:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów