Wielki przebój kasowy ZNOWU wraca. Macie już dość? I tak pójdziecie na niego do kina

Redakcja 03.10.2016
"Piraci z Karaibów: Martwi głosu nie mają"
Fotografia: screen z YouTube.com

Czy ktoś jeszcze czeka na kolejną odsłonę przygód tego bohatera? Widocznie tak, skoro powstała już piąta część filmu. 

Mogłoby się wydawać, że formuła "Piratów z Karaibów" wyczerpała się i przejadła, a Johnny Depp jako Jack Sparrow wypalił się i wraca do bardziej ambitnych produkcji. Nic bardziej mylnego. W maju 2017 roku do kin wejdzie piąta część nadprzyrodzonych morskich przygód "Piraci z Karaibów: Martwi głosu nie mają". Twórcami są Joachim Roenning i Espen Sandberg, a nie jak do tej pory Gore Verbinski, który wyreżyserował trzy filmy z tego cyklu. Ten duet odpowiedzialny jest za zyskujący coraz większą popularność serial, który można oglądać na platformie Netflix "Marco Polo". 

W opublikowanym właśnie pierwszym zwiastunie nie pojawia się ani Johnny Depp jako Jack Sparrow, ani Orlando Bloom jako Will Turner. Nie występuje też Keira Knightley jako Elizabeth Swann. Widzimy za to przerażonego Brentona Thwaitesa, który wciela się w Henry'ego, oraz budzącego lęk i odrazę Javiera Bardema w roli okrutnego kapitana Salazara. Dowiadujemy się, że Jack Sparrow przepadł gdzieś jak kamień w wodę, a młody Henry ma go odnaleźć. Salazar zapowiada, że ma zamiar doprowadzić do śmierci charyzmatycznego pirata.

Śmierć przyjedzie prosto do niego – mówi w zwiastunie. 

W filmie oprócz wymienionych wcześniej gwiazd zobaczymy Geoffreya Rusha w roli Kapitana Barbossy, oraz Kayę Scodelario w roli Cariny Smith. Kaya była niegdyś ulubioną bohaterką serialu "Kumple", teraz wyrasta na gwiazdę srebrnego ekranu, wcielając się w coraz bardziej dojrzałe role. Być może wielu z was ucieszyła wiadomość o kolejnej części "Piratów z Karaibów", ale prawdopodobnie są tacy kinomaniacy, którzy zdziwili się, że mimo przestarzałej formy wciąż są ludzie, którzy chcą to oglądać. Na końcu i tak pewnie wszyscy spotkają się w sali kinowej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów