"Wiedźmin" Netflixa nadchodzi! Geralta zagra Superman

Michał Żebrowski jako Geralt z Rivii "Wiedźmin"
Fotografia: Michal SKORUPSKI/East News

Fani fantastyki czekali na tę informację długo. Wiemy już, kto zagra główną rolę w "Wiedźminie" Netflixa. Wszyscy są zaskoczeni. Znamy tego pana z "Supermana".

"Wiedźmin" do tej pory kojarzył nam się oczywiście z Michałem Żebrowskim, który wcielił się w główną rolę w polskiej adaptacji dzieła Sapkowskiego. Teraz przychodzi czas na to, żeby za polską fantastykę zabrał się Netflix. Produkcja największej na świecie platformy filmowej już budzi ogromne emocje i zapowiada się fantastycznie. Wiemy, kto powalczy z Żebrowskim o rolę najlepszego Geralta z Rivii.

Superman w roli Wiedźmina

Fani fantastyki na tę informację czekali naprawdę długo. Netflix w końcu podał oficjalnie, że główną rolę w "Wiedźminie" zagra Henry Cavill. Aktor znany jest przede wszystkim z serii filmów o "Supermanie". Ostatnio zagrał też w filmie "Mission: Impossible – Fallout", u boku Toma Cruise'a. Mogliśmy go zobaczyć również w serialu "Dynastia Tudorów".

"Wiedźmin" Netflixa ma mieć 8 odcinków. Każdy z nich będzie tworzony przez innego reżysera. Cztery odcinki wyreżyseruje Alik Sakharov ("House of Cards", "Gra o Tron"), a po dwa odcinki Alex Garcia Lopez ("Luke Cage") oraz Charlotte Brändström ("Outlander"). Za produkcję odpowiedzialna jest Lauren Schmidt Hissrich. Na Twitterze napisała, że Cavill był jej pierwszym wyborem, jeżeli chodzi o obsadzenie Geralta.

Zobacz także: Maciej Musiał pokazał tatę! My go znamy z "Wiedźmina"

Jak na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się oficjalna premiera "Wiedźmina" Netflixa. Wiemy, że produkcja ruszy na początku listopada w Budapeszcie. Wstępna data premiery przewidziana jest na 2020 rok.

Henry Cavill jako Superman
Fotografia: YouTube/Warner Bros. Pictures
Henry Cavill
Fotografia: ALEX EDELMAN/AFP/EAST NEWS

Lubisz fantastykę? Spodobają ci się te seriale! Oto ranking najlepszych seriali kostiumowych, jakie obecnie są na srebrnym ekranie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów