Netflix w ogniu krytyki! Widzowie są oburzeni sceną orgii w "Chilling Adventures of Sabrina"

"Chilling Adventures of Sabrina" kadr z filmu
Fotografia: YouTube/Netflix

"Chilling Adventures of Sabrina" to nowa wersja "Sabriny, nastoletniej czarownicy". Takiej sceny nikt nie spodziewał się w serialu o nastolatce.

"Chilling Adventures of Sabrina" to nowa propozycja od Netflixa, która miała stać się wielkim hitem platformy. Nowa, mroczniejsza wersja opowieści o nastoletniej czarownicy popularnej w latach 90, premierę miała na Halloween. Wszystko zatem układało się pomyślnie - do czasu. Jeden z odcinków, a właściwie jedna ze scen, oburzyła widzów. Nikt bowiem nie spodziewał się w serialu o nastolatce sceny orgii. Na Twitterze wybuchła afera!

Scena orgii w serialu Netflixa

Kontrowersyjna scena pojawia się w 7. odcinku serialu. 16-letnia Sabrina znajduje się w niezręcznej sytuacji. Dziewczyna nie chce przyłączyć się do orgii, którą organizują jej znajomi. Zostaje wyśmiana za "zabijanie nastroju" i dostaje ultimatum - albo się przyłączy, albo musi opuścić imprezę. Choć "Chilling Adventures of Sabrina" jest serialem z limitem wiekowym 16+, wątki seksu nastolatków są zdaniem niektórych gorszące. Swoje oburzenie wyraził m.in. Peter Sprigg z organizacji Family Research Council. 

Przekształcenie bohaterów komiksów w telewizyjne złowieszcze i hiperseksualizowane postaci to trend niepokojący sam w sobie. Ciemne, okulistyczne elementy w "Chilling Adventures of Sabrina" dostarczają wystarczających powodów dla rodziców, aby trzymać swoje dzieci z daleka od tego serialu. Przedstawiając rzeczywistą orgię na ekranie, serial przekroczył granice, a jeśli jego producenci wierzą w to, że sytuację zmienia fakt, iż każdy z nich ma na sobie bieliznę sprawia, to muszą to ponownie przemyśleć. Ta treść nie jest odpowiednia dla nikogo, a już przede wszystkim nie dla nastolatków - powiedział Sprigg w rozmowie z FOX News. 

Nie tylko fundacja jest zdania, że producenci przesadzili z wyżej wymienioną sceną. Swoje oburzenie wyrazili także użytkownicy Twittera. Ich zdaniem ta scena niepotrzebnie znalazła się w serialu. Na portalu pojawiło się wiele komentarzy na ten temat. 

Nicholas naprawdę zapytał Sabrinę, czy chce się przyłączyć do orgii? Gościu, ona ma 16 lat!

Scena orgii w "Sabrinie" wprawiła mnie w zakłopotanie. 

Niemniej, serial spotkał się z pochlebnymi opiniami na swój temat, zwłaszcza wśród polskich widzów. Myślicie, że jest do czego się przyczepiać, biorąc pod uwagę kategorię wiekową serialu?

Zobacz także: 50 najlepszych horrorów w historii kina

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Netflix dba o swoje seriale pod względem budżetowym. Na liście najdroższych produkcji Netflixa są bardziej i mniej znane seriale. Niektóre tytuły was zaskoczą. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów