Wiadomo, kto zagra nowego Bonda. Brytyjska prasa podała nieoficjalne informacje

Mateusz Patyk 06.04.2017
James Bond
Fotografia: mat.promocyjne

Znaki na niebie i ziemi wskazują, że widzów czeka zaskoczenie połączone z déjà vu.

Typujących role do nowej odsłony przygód agenta Jej Brytyjskiej Mości mogą dopaść mieszane uczucia.

Jak podają brytyjskie media, w tym dziennik "Daily Express", źródło bliskie otoczeniu producentki filmów o Jamesie Bondzie wskazało, że Barbara Broccoli przekonała jednak Daniela Craiga do wcielenia się po raz ostatni w kultową postać.

Rozmowy Daniela z Barbarą idą w dobrym kierunku. Mają już scenariusz napisany przez parę scenopisarzy - Neala Purvisa i Roberta Wade'a i ruszą z produkcją jak tylko Daniel wyrazi zgodę. Poza tym, Barbara Broccoli nie lubi Toma Hiddlestona, jest według niej zbyt pyszałkowaty i brakuje mu twardości do roli Jamesa Bonda - twierdzi źródło cytowane przez stronę Express.co.uk.

Ta decyzja może wydawać się zaskakująca, chociażby ze względu na deklarowaną otwarcie przez aktora niechęć i zmęczenie rolą. Craig zarzekał się nawet, że wolałby "podciąć sobie żyły", niż zgodzić się na udział w kolejnych częściach serii. Zabezpieczał się jednak możliwością zmiany decyzji, co stało się pożywką dla medialnych spekulacji.

Daniel Craig
Fotografia: East News

Kura niosąca złote jajka

Teraz 49-letni aktor zmienił zdanie i uznał, że prawdopodobnie opłaci mu się jednak ponownie założyć smoking, muszkę i wsiąść do Astona Martina. Według informacji podanych przez PolsatNews.pl, brytyjczyk za udział w dwóch następnych filmach mógł dostać nawet 390 mln złotych.

Dodatkową zachętą miała być gwarancja otrzymania procentu z zysków ze sprzedaży biletów. Nawet ta propozycja nie przekonała Craiga, który ostatecznie zrezygnował z wpływów szacowanych na łączną kwotę prawie 700 mln złotych.

Aktor zasłynął występem w filmie "Casino Royale", które opowiadało o początku służby agenta 007. Gdy prasa dowiedziała się o kontrowersyjnym wyborze producentów, zarzucano im zerwanie z tradycją i niepotrzebne eksperymentowanie z główną postacią. Jak się okazało - niesłusznie, a Daniel Craig został przez wielu okrzyknięty drugim najlepszym Bondem, zaraz po Seanie Connerym.

Daniel Craig Spectre
Fotografia: Fotgorafia: mat.promocyjne

Daniel Craig jako James Bond w filmie "Spectre"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów