Werner Herzog i wulkany. Netflix zaprezentuje nowy hit mistrza kina

Redakcja 18.10.2016
"Into the Inferno"
Fotografia: www.youtube.com

Siła żywiołu i bezbronni ludzie to bohaterowie jego najnowszego dokumentu. 

Po sukcesie "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" przyszła pora na kolejny dokument reżysera uznawanego za mistrza kina dokumentalnego i fabularnego. Warner Herzog nazywany jest wielkim, legendarnym, co wcale nie jest przesadą. Wystarczy obejrzeć choć jeden z jego fascynujących filmów. Wiele wskazuje na to, że najnowszy obraz twórcy, który udowodnił, że jest w doskonałej formie, zachwyci członków netflixowej społeczności.

"Into the Inferno" to opowieść o wulkanach. Choć temat jest ważny, nie dla wszystkich może być porywający - jak każdy film przyrodniczy - to można mieć pewność, że Warner Herzog uczynił gorącą lawę głównym bohateremz prawdziwego zdarzenia. Reżyser wraz z ekspertem Clivem Oppenheimerem odwiedzają wulkany otoczone czcią, które obrosły własną mitologią w Północnej Korei, Islandii, Etiopii i na Archipelagu Vanuatu. 

Dokument, który zadebiutował we wrześniu na Festiwalu Filmowym Telluride, został ciepło przyjęty przez krytyków. Zwiastun filmu, który na Netflixie będzie można oglądać od 28 października 2016 roku, zachwyca zdjęciami. To głębia koloru, zbliżenia na żywioł i na ludzkie twarze. Warner Herzog jak zwykle chce zwrócić uwagę na miejsce człowieka na świecie, uświadomić mu, że życie oprócz tego, że jest piękne, samo w sobie jest również absurdalnie niebezpieczne. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów