Wendzikowska rozmawia z Oldmanem o "polskim sposobie myślenia". O co chodzi? Chyba nie spodziewał się takiego pytania

Emilia Klima 29.01.2018
Gary Oldman, Anna Wendzikowska
Fotografia: X-News/TVN

Anna Wendzikowska rozmawiała z twórcami filmu "Czas mroku".

Nominowany do Oscara film "Czas Mroku" skupia się na pierwszych tygodniach sprawowania funkcji premiera Wielkiej Brytanii przez Winstona Churchilla. Pierwszym i niezwykle trudnym zadaniem polityka jest zjednoczenie narodu zagrożonego inwazją nazistowskich Niemiec. W roli głównej wystąpił Gary Oldman, który jest faworytem do odebrania Oscara w kategorii pierwszoplanowa rola męska (dostał już Złotego Globa za tę rolę).

Zobacz także: Żona Patricka Wilsona jest Polką. W rozmowie z Wendzikowską zdradza, co przeszkadza mu w naszym kraju

Z aktorem oraz reżyserem filmu, Joe Wrightem, spotkała się Anna Wendzikowska. Rozmowa została pokazana w weekendowym wydaniu "Dzień Dobry TVN". Dziennikarka skupiła się przede wszystkim na postaci Churchilla i aktorskim wyzwaniu, jakim okazała się ta rola. Nie zabrakło również ogólnej refleksji na temat konfliktów zbrojnych i tego, w jaki sposób można im zapobiegać. 

Myślałam sobie o tym podejściu Winstona Churchilla: nigdy się nie poddawaj, walcz do końca, za wszelką cenę. To taki polski sposób myślenia. Walcz do ostatniej kropli krwi - jak mówimy. Ale nie wszyscy mają takie podejście do konfliktów. Czy wy osobiście myślicie, że czasem lepiej jest negocjować albo się poddać? - zapytała Wendzikowska. 

Co na to Oldman i reżyser filmu "Czas pokoju"? Przekonacie się z poniższego materiału wideo:

Zobacz także: Anna Wendzikowska pierwszy raz pokazała nowego partnera 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów