"Wataha" wraca z 3. sezonem! Widzieliśmy pierwsze odcinki serialu HBO [recenzja]

"Wataha" sezon 3: Leszek Lichota jako Wiktor Rebrow w nowej odsłonie serialu HBO
Fotografia: Krzysztof Wiktor/HBO

"Wataha" wraca na HBO z trzecim sezonem! Widzieliśmy pierwsze odcinki. Zobacz, czy warto obejrzeć nową odsłonę kultowego już polskiego serialu. Oto nasze opinie o produkcji.

Wataha” to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, który podbija serca widzów w całej Europie. Kryminał prosto z mrocznych, a jednocześnie przepięknych Bieszczad, przez dwa sezony trzymał nas w napięciu, a teraz powraca z kolejną odsłoną. Trzeci sezon serialu HBO „Wataha” swoją premierę będzie miał 6 grudnia. My widzieliśmy już pierwsze odcinki produkcji i wiemy jedno – nie możemy doczekać się kolejnych! Zobaczcie, co czeka nas w trzecim sezonie „Watahy”.

Zobacz także: HBO w grudniu szykuje dla nas wiele niespodzianek! "Wataha" to dopiero początek

„Wataha” sezon 3 – wracamy w Bieszczady

W nowym sezonie „Watahy” znów powracamy w Bieszczady, gdzie Straż Graniczna nie próżnuje. Do pracy powrócił Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który dostał od swoich dowódców kredyt zaufania, jednak znów zaczyna podążać własnymi ścieżkami, chroniony przez komendanta, Konrada Markowskiego (Andrzej Zieliński). Pytanie tylko, jak długo będzie mógł na niego liczyć.

Akcja trzeciego sezonu „Watahy” rozpoczyna się w momencie, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali przedostać się z Polski na Ukrainę. Zaraz potem dochodzi do brutalnego zabójstwa, które zostaje nagłośnione na cały kraj. Wiktor próbuje znaleźć trop, jednak ma utrudnione zadanie. Z dowództwa Straży Granicznej w Przemyślu przyjechał bowiem Kuczer (Borys Szyc), wysoko postawiony pułkownik, z którym musi liczyć się cały bieszczadzki oddział straży. Ten nowy bohater zdecydowanie namiesza w trzecim sezonie „Watahy”.

Na pomoc Rebrowowi przyjeżdża jednak dobrze znana nam już pani prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska). Wszystko bowiem, podobnie jak w przypadku dwóch wcześniejszych sezonów, zacznie się komplikować, a cała sprawa będzie miała więcej niż jedno dno. Zwłaszcza, że na ekranie pojawia się jeszcze jedna nowa postać, Tatiana Barkova (Evgenia Akhremenko), która odegra w serialu kluczową rolę.

Zobacz także: "Wataha" wraca z 3. sezonem! Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego sezonu serialu HBO

„Wataha” 3 – najtrudniej przekroczyć własne granice

Po obejrzeniu pierwszych odcinków „Watahy” wiem jedno – choć wracamy w Bieszczady, samych gór będzie znacznie mniej niż dotychczas. W dwóch pierwszych sezonach bohaterowie dużo chodzili po lesie, a operator chętnie skupiał swoją i widzów uwagę na krajobrazach. Teraz, choć pięknych kadrów nie zabraknie, twórcy postanowili skupić się przede wszystkim na bohaterach. I teraz pytanie, czego oczekują widzowie?

Jeżeli oglądaliście „Watahę” przede wszystkim dla poczucia bieszczadzkiego klimatu, nowe odcinki mogą was zawieść. Twórcy pokazują nam jednak, że ten serial to znacznie więcej niż Bieszczady, co jest ogromnym plusem nowego sezonu. Scenariusz bardziej skupia się na bohaterach, ich psychologii oraz relacjach między nimi. Dzięki temu znacznie łatwiej jest nam się wczuć w całą sytuację, która ma miejsce na ekranie. Przeżywamy wszystko razem z bohaterami – ich rozterki, ból, każdą emocję.

Z ekranu bije przejmujący chłód – począwszy od chłodnej kolorystyki obrazów, która jest charakterystyczna dla „Watahy”, przez szarą, brudną, polską zimę, skończywszy na osobowościach bohaterów. Zwłaszcza Rebrowa, który próbuje znów odnaleźć się w nowej rzeczywistości – wraca do straży i chce pracować w znanym sobie stylu, choć wszystko wygląda już zupełnie inaczej niż dawniej. Leszek Lichota od samych początków serialu tworzy postać, której kibicujemy, a jednocześnie czujemy do niej niechęć, ze względu na jej twardy, ciężki charakter.

Zobacz także: Na co wybrać się do kina w grudniu i w święta? Przedstawiamy najciekawsze premiery!

W trzecim sezonie „Watahy” czeka nas jeszcze więcej naturalizmu. Choć ten serial od początku jest ponury i nie przebiera w kadrach, teraz otrzymujemy jeszcze więcej. Nie jest to jednak przesadzone na tyle, żebyśmy odwracali głowę w drugą stronę. Wręcz przeciwnie! Te sceny wciągają i po każdej z nich mamy ochotę powiedzieć „dajcie mi więcej”. 

„Wataha” – kiedy premiera 3. sezonu serialu HBO?

I właśnie dlatego też już nie możemy doczekać się kolejnych odcinków „Watahy”! Pierwsze, które obejrzeliśmy, dały nam apetyt na znacznie więcej. I już teraz wiemy, że będzie to prawdziwa uczta na srebrnym ekranie.

Pierwszy odcinek 3. sezonu „Watahy” zostanie wyemitowany już 6 grudnia. Nowe odcinki będą pojawiać się na antenie HBO co niedzielę. Z pewnością umilą nam oczekiwanie do świąt.

Zobacz także: Przygotuj się na święta z platformą Netflix! "Wiedźmin", "Ty" i wiele innych nowości już w grudniu!

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów