W tym odcinku "M jak Miłość" bohaterowie dowiedzą się o śmierci Lucjana. W sieci pojawił się poruszający zwiastun

Emilia Klima 13.11.2017
Teresa Lipowska, Kacper Kuszewski
Fotografia: Facebook.com/mjakmilosc

Internauci nie kryli wzruszenia. "To będzie najsmutniejszy odcinek w historii serialu" - pisali. 

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Od 2000 roku wcielał się w postać Lucjana Mostowiaka w najpopularniejszym polskim serialu "M jak Miłość". Scenarzyści musieli zmierzyć się z pożegnaniem jego postaci również w produkcji. Już latem do mediów przedostała się informacja o okolicznościach śmierci Lucjana. Trafi on na badania kontrolne do szpitala w Gródku, a lekarze zadecydują o tym, bo pozostawić pacjenta na obserwacji w placówce. Stamtąd rodzina dostanie telefon o śmierci Lucjana. 

Ten właśnie moment został pokazany w zwiastunie odcinka, który zostanie wyemitowany w najbliższy wtorek (14 listopada) o 20:50. Wideo trafiło na oficjalna stronę "M jak Miłość" na Facebooku.

Widzowie poruszeni śmiercią Lucjana

Internauci nie kryli wzruszenia i smutku związanego z pożegnaniem jednej z bardziej lubianych postaci produkcji. 

To będzie bardzo smutny odcinek. Niczyja śmierć mnie tak nie zasmuciła w serialu jak dziadka Lucka, pewnie dlatego, że umarł naprawdę.

Łzy same lecą. najsmutniejszy odcinek w historii chyba.

Wydaje mi się, że to pierwsza scena w której aktorzy nie musieli za dużo grać, a raczej udawać smutek po Lucjanie. Myślę, że ten smutek z ich strony jest naprawdę prawdziwy - pisali internauci. 

Obserwacja fanki, której komentarz przywołaliśmy jako ostani, jest bardzo trafna. W sierpniu serialowa żona Pyrkosza, Teresa Lipowska, wyznała w rozmowie z tygodnikiem "Party", że dzień, w którym kręcono te sceny był bardzo trudny dla całej ekipy. 

Tyle lat siedział obok mnie na planie, a na zapleczu rozmawialiśmy o prywatnych sprawach. I nagle to miejsce jest puste. Często myślę, że Witek zaraz wejdzie, bo to przecież niemożliwe, że go już nie ma. Ostatnio nagrywaliśmy scenę, w której dowiaduję się o śmierci Lucjana, i to było naprawdę trudne „Wspaniale zagrałaś”, usłyszałam od ekipy po zdjęciach. Ale ja nie zagrałam, płakałam naprawdę - mówiła wówczas. 

Teresea Lipowska, Witold Pyrkosz
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów