"Velvet Buzzsaw" to nowy horror Netflixa z Jakem Gyllenhaalem. Do sieci trafił pierwszy zwiastun!

Julita Buczek 11.01.2019
Jake Gyllenhaal w produkcji netflixa
Fotografia: Instagram @rbcasting

O czym będzie nowy horror Netflixa. Velvet Buzzsaw niedługo pojawi się na platformie!

"Velvet Buzzsaw" to nowy horror Netflixa, którego fabuła będzie rozgrywać się w świecie artystów. Produkcja ma opowiadać o dość kontrowersyjnym krytyku sztuki (Jake Gyllenhaal), który odkrywa kolekcję obrazów nieznanego dotąd artysty. W międzyczasie okazuje się, że obrazy są przeklęte i doprowadzają do śmierci bohaterów filmu.

Zobacz także: Znamy nominacje BAFTA 2019. "Zimna wojna" ma szansę na 4 statuetki!

Jake Gyllenhaal w nowej roli

Gyllenhaal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Nic dziwnego, że stał się łakomym kąskiem dla Netflixa. Reżyserem filmu został Dan Gilroy, który już wcześniej współpracował z Gyllenhaalem. Wspólnie stworzyli postać Louisa Blooma w "Wolnym strzelcu" z 2014 roku. Wtedy ich kooperacja okazała się prawdziwym sukcesem. Film spodobał się krytykom na tyle, że otrzymał wiele nagród i nominacji (w tym do Oscara oraz Złotego Globu).

O czym będzie "Velvet Buzzsaw”?

Jake Gyllenhaal ma wcielić się w rolę Morfa Vandewalta, który jest krytykiem sztuki oraz właścicielem galerii. Morf przypadkiem trafia na kolekcję dzieł, które do tej pory były ukryte przed światem. Płótna na tyle fascynują krytyka, że postanawia wystawić je na widok publiczny w swojej galerii. Krótko po tym, kiedy Vandewalt zobaczył obrazy, w tragicznych okolicznościach ginie ich autor. Czy to klątwa, która ciąży na malowidłach czy może sprawka któregoś z bohaterów?

Na ekranie pojawi się Jake Gyllenhaal (Labirynt), Rene Russo (Praktykant), Toni Collette (Dziedzictwo. Hereditary), Zawe Ashton (Zwierzęta nocy), Tom Sturridge (W drodze), Natalia Dyer (Stranger Things), Daveed Diggs (Cudowny chłopak), Billy Magnussen (Maniac) i John Malkovich (Nie otwieraj oczu). Produkcja zadebiutuje na Festiwalu w Sundance. Premiera na platformie Netflix odbędzie się 1 lutego 2019 roku.

Mamy nadzieję, że nowa produkcja Netflixa z Gyllenhaalem również okaże się strzałem w dziesiątkę!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

To one przyciągały tysiące widzów przed duże ekrany, były inspiracją, wyznacznikiem stylu i urody.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów