Rozkochał w sobie Polki w latach 90.! Jak dziś wygląda Cygan z filmu "Uprowadzenie Agaty"?

"Uprowadzenie Agaty": Sławomir Federowicz jako Cygan
Fotografia: Screen YouTube

Cygan z filmu "Uprowadzenie Agaty" rozkochał w sobie Polki w latach 90. Jak dziś wygląda Sławomir Federowicz? 

Mało kto pamięta tę historię, jednak o wiele więcej osób kojarzy ten film! "Uprowadzenie Agaty" to polska produkcja z lat 90., która na dobre wpisała się do naszej kultury, a jej główny bohater, Cygan, w którego postać wcielił się Sławomir Federowicz, do dziś podbija serca kobiet. To piękna, romantyczna historia, z jakże dramatycznym zakończeniem, co oczywiście uwielbiamy. Nie wspominając już o niesamowitych utworach, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej i do dziś są bardzo popularne. 

Zobacz także: Grała w kultowym serialu "Matki, żony i kochanki"! Jak dziś wygląda Elżbieta Zającówna? 

"Uprowadzenie Agaty": jak dziś wygląda Cygan, czyli Sławomir Federowicz?

Historia Cygana i Agaty wydarzyła się naprawdę. W 1992 roku córka wicemarszałka Sejmu uciekła ze swoim ukochanym. Sprawa została nagłośniona przez media, a reżyser Marek Piwowski w kilkadziesiąt dni postanowił stworzyć film "Uprowadzenie Agaty" na podstawie tej historii. Produkcja już w 1993 roku ujrzała światło dzienne. 

W rolę Cygana wcielił się wówczas Sławomir Federowicz, który hipnotyzował spojrzeniem i podbił serca wielu kobiet. Do dziś do jego postaci wzdychają kolejne pokolenia. 

Niestety Sławomir Federowicz po sukcesie filmu zniknął z mediów. Choć mogliśmy zobaczyć go jeszcze w epizodycznych rolach, chociażby w filmie "Nic śmiesznego", a w 2018 roku w "53 wojnach", nie pojawiał się na imprezach branżowych, ani nie udzielał wywiadów, ku wielkiemu smutkowi jego fanek.

"Uprowadzenie Agaty" i Cygan na dobre wpisali się jednak do kanonu polskiej kultury. To właśnie z tego filmu pochodzi hit Seweryna Krajewskiego, pt. "Wielka miłość", który od lat jest obowiązkowym momentem niemal każdego wesela. Ta produkcja z resztą to cała plejada niesamowitych hitów. I gwiazd.

W produkcji wystąpili m.in.: Jerzy Stuhr, Pola Raksa, Janusz Rewiński i Jacek Braciak. 

Ten film, choć był szeroko komentowany i kontrowersyjny, Polacy pokochali. I pokochali Federowicza w roli Cygana. Zobaczcie, jak aktor wygląda po latach.

Zobacz także: 40 najlepszych polskich komedii romantycznych

Te gwiazdy dorastały na naszych oczach. Niektórzy z nich wciąż robią karierę, inni zniknęli z show-biznesu. Czym dziś zajmują się dzieci, które pokochali Polacy?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów