Już jest teaser filmu "Ukryta gra"! To ostatnia produkcja Piotra Woźniaka-Staraka

Oficjalny plakat filmu "Ukryta gra"
Fotografia: Materiały prasowe/NEXT FILM

Już niedługo w kinach pojawi się film "Ukryta gra", wyprodukowany przez Watchout Studio. W sieci właśnie ukazała się zapowiedź filmu z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem.

"Ukryta gra" to najnowszy film w reżyserii Łukasza Kośmickiego. Będzie to thriller szpiegowski osadzony w latach 60. Miejscem akcji natomiast jest Pałac Kultury i Nauki. Jest to polska produkcja z zagraniczną obsadą, za której wyprodukowanie odpowiada Watchout Studio, dom produkcyjny, na którego czele do tej pory stał Piotr Woźniak-Starak. Śmierć producenta sprawiła, że o "Ukrytej grze" zrobiło się bardzo głośno. Teraz możemy zobaczyć teaser filmu.

Zobacz także: "Ukryta gra" to ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka. O czym opowiada i kiedy premiera?

"Ukryta gra": obsada

"Ukryta gra" opowiada historię Joshuy Mansky'ego, genialnego matematyka, który zostaje porwany przez tajne służby. Ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi, Gawryłowi, na międzynarodowym turnieju. Stawka natomiast jest bardzo wysoka - Mansky musi wykonać ruch, który powstrzyma konflikt nuklearny.

W rolę Mansky'ego wciela się Bill Pullman, aktor znany do tej pory z amerykańskich produkcji jak: "Dzień niepodległości", czy "Zagubiona autostrada". W filmie występują również m.in.: Lotte Verbeek, James Bloor, Corey Johnson, a także polski aktor Robert Więckiewicz.

Mansky ma pewną określoną cechę... nie czuje się dobrze w niczyim towarzystwie. Długo był sam i w pewnym sensie odizolował się od społeczeństwa. Ból istnienia uśmierza sokiem ziemniaczanym i wszelkimi innymi specyfikami, jakie wpadną mu w ręce. Nie dba też o to, co ludzie o nim myślą. I nie ma zamiaru robić tego, czego inni od niego oczekują - mówi o swoim bohaterze Bill Pullman.

Amerykański aktor będzie gościem specjalnym podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ponieważ "Ukryta gra" zostanie zaprezentowana wówczas w Konkursie Głównym. Za scenografię do filmu odpowiada Allan Starski, a za zdjęcia Paweł Edelman. Film wyprodukowany został przez Watchout Studio, które odpowiada za sukces także takich hitów jak: "Bogowie" oraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". 

"Ukryta gra": teaser i data premiery

Poniżej możecie zapoznać się z teaserem "Ukrytej gry", który właśnie ukazał się w sieci. Premiera filmu w kinach zaplanowana jest na 8 listopada 2019 roku. 

Zobacz także: Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym. "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" wyszły spod jego skrzydeł

Jesteśmy ciekawi, jakie filmy okażą się najlepsze w tym roku. W ubiegłym roku to te produkcje były najlepiej ocenione przez Polaków.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów