"Ukryta gra" to ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka. O czym opowiada i kiedy premiera?

Piotr Woźniak-Starak idzie ulicą
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News

„Ukryta gra” to najnowszy film Watchout Studio, firmy producenckiej Piotra Woźniaka-Staraka. Tym samym będzie to ostatni obraz stworzony przez producenta.

Piotr Woźniak-Starak był cenionym producentem filmowym. To właśnie spod jego skrzydeł wyszły dwa niezwykle popularne polskie filmy: „Bogowie” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Producent nie dożył jednak premiery swojego najnowszego filmu. W listopadzie w kinach pojawi się „Ukryta gra”. Jest to film polskich twórców z międzynarodową obsadą. Piotr Woźniak-Starak bardzo wyczekiwał tej produkcji. O czym opowiada „Ukryta gra” i kiedy dokładnie jest premiera ostatniego filmu wyprodukowanego przez Woźniaka-Staraka?

Zobacz także: Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym. „Bogowie” i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” wyszły spod jego skrzydeł

„Ukryta gra”: ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka. O czym opowiada?

Ukryta gra” to trzymający w napięciu thriller, którego akcja dzieje się w latach 60. To film szpiegowski dotyczący porwania wybitnego matematyka, Joshuy Mansky’ego, przez amerykańskie tajne służby. Ma wystąpić w turnieju szachowym w pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowi.

Turniej odbędzie się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, który jest jednocześnie głównym miejsce akcji produkcji. Stawką w nim natomiast będzie zagłada nuklearna. Już po opisie możemy sądzić, że ten film będzie wciągającym odbiciem zimnej wojny.

„Ukryta gra”: obsada

Film produkowany jest m.in. przez Watchout Studio Piotra Woźniaka-Staraka oraz TVN. Za reżyserię odpowiada Łukasz Kośmicki. To właśnie on oraz Marcel Sawicki są odpowiedzialni za scenariusz filmu.

Zobacz także: Edward Miszczak żegna Piotra Woźniaka-Staraka. „Serce pęka”

Obsada „Ukrytej gry” natomiast to prawdziwa międzynarodowa mieszanka. Na ekranie wystąpi Polak, Robert Więckiewicz. Oprócz niego w filmie grają m.in.: Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor oraz Corey Johnson.

„Ukryta gra”: polska premiera filmu

 Oficjalna, światowa premiera filmu odbędzie się podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Produkcja weźmie udział w Konkursie Głównym festiwalu.

Do kin „Ukryta gra” wejdzie 8 listopada. To właśnie na tę datę przewidziana jest polska premiera filmu.

Zobacz także: Gwiazdy żegnają Piotra Woźniaka-Staraka. „Żegnaj przyjacielu. Odpoczywaj w spokoju”

Uwielbiasz oglądać polskie filmy? Nasza rodzima kinematografia nigdy ci się nie nudzi? W takim razie ten quiz jest właśnie dla Ciebie!

Rozwiąż quiz

Jesteś w stanie rozpoznać, z którego polskiego filmu pochodzi ten kadr?

Kadr z filmu
Fotografia: Eastnews

1. Z którego polskiego filmu pochodzi ten kadr:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów