"Tylko nie mów nikomu" - obejrzyj online dokument Sekielskiego o pedofilii

Kadr z filmu dokumentalnego braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu"
Fotografia: YouTube/SEKIELSKI

"Tylko nie mów nikomu" to film dokumentalny braci Sekielskich, w którym ukazują pedofilię w Kościele w sposób, w jaki do tej pory nie była ukazana.

"Tylko nie mów nikomu" to nowy dokument Tomasza Sekielskiego, który wzbudza ogromne kontrowersje. W miniony weekend odbyła się premiera, a już na temat produkcji jest bardzo głośno. Możemy w niej zobaczyć wiele materiałów, które szokują. Ten dokument pokazuje pedofilię w Kościele katolickim w sposób, w jaki jeszcze nigdy nie została pokazana. Nic więc dziwnego, że wstrząsnął widzami. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego dokumentu, masz szansę to nadrobić! 

Zobacz także: Jako 10-latek poślubił Michaela Jacksona. Teraz zdradza przerażające szczegóły

"Tylko nie mów nikomu": dokument Sekielskiego o pedofilii za darmo online

Już "Kler" Wojciecha Smarzowskiego doprowadził do ogromnej dyskusji w mediach na temat pedofilii w Kościele. Dokument Sekielskiego okazuje się być znacznie mocniejszym obrazem, który wmurowuje widza w fotel.

Do tego dokumentu właśnie odniósł się m.in. jezuita Jacek Prusak, którego wypowiedź została przytoczona przez TVN24. Jak podaje Onet, duchowny zachęcał wiernych do obejrzenia dokumentu i podkreślił, że ten film musi wstrząsnąć Kościołem.

Czy Kościół jest owczarnią, czy miejscem dla stada wilków w koloratkach? Miejscem dla tych, którzy są w stanie oskubać każdą, zwłaszcza najsłabszą owcę? Ofiarom należy się troska - mówił jezuita.

Tomasz Sekielski dokument stworzył wraz ze swoim bratem. Jest to produkcja niezależna, a środki na nią zostały zebrane przy pomocy zbiórki w Internecie. Bracia Sekielscy zapowiedzieli, że chcą stworzyć kolejną część filmu dokumentalnego, która będzie finansowana w podobny sposób. Wszystko dlatego, że podczas zbierania materiału zgłosiło się do nich znacznie więcej ofiar, niż przypuszczali. 

Poniżej możecie obejrzeć cały dokument Sekielskiego za darmo online.

Zobacz także: TOP 40: Ciekawe filmy na faktach. Scenariusze do tych historii napisało samo życie!

Film braci Sekielskich budzi ogromne kontrowersje. Nie jest to jednak pierwsza produkcja, która uderza w Kościół.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów