Tomasz Kot podpisał kontrakt z agencją Angeliny Jolie i Michaela Douglasa! Idzie w ślady Kulig?

Tomasz Kot w filmie "Zimna wojna"
Fotografia: Łukasz Bąk/Kino Świat

Polskie kino ma powody do świętowania! "Zimna wojna" została ogłoszona najlepszym europejskim filmem. Teraz Tomasz Kot święci swój prywatny sukces.

"Zimna wojna" w ten weekend była wielkim wygranym podczas rozdania Europejskich Nagród Filmowych. I choć Tomasz Kot nie wygrał w swojej kategorii (był nominowany jako najlepszy aktor), sukces nie ominął również jego. Jak informuje amerykański magazyn "Variety", Tomasz Kot podpisał właśnie kontrakt z jedną z najbardziej prestiżowych agencji aktorskich na świecie - United Talent Agency. Tym samym dołączył do grona znanych aktorów.

Zobacz także: Rozdano "europejskie Oscary". "Zimna wojna" bierze prawie wszystko!

Tomasz Kot w prestiżowej agencji aktorskiej

Niedawno pisaliśmy o tym, że Joanna Kulig dołączyła do prestiżowej agencji aktorskiej, w której są również m.in.: Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. W agencji Tomasza Kota również nie brakuje znanych osobistości. Nic dziwnego, że jest to jedna z najbardziej prestiżowych agencji na świecie. Jak donosi Onet, Kot dołączył do grona takich aktorów jak: Angelina Jolie, Michael Douglas, Gwyneth Paltrow, Anthony Hopkins, Ewan McGregor, Diane Kruger, Daniel Radcliffe, Benedict Cumberbatch, Harrison Ford i wiele innych osobistości znanych ze świata kina. 

UTA podpisała kontrakt z gwiazdą "Zimnej wojny". Wystąpił w ponad 30 filmach i 26 sztukach, a także w dziesiątkach seriali telewizyjnych... (...) Obecnie Kot pracuje nad serialem BBC One "World on Fire", obok Briana J. Smitha, Julii Brown i Helen Hunt. W ubiegłym roku pojawił się w "Pokocie" Agnieszki Holland i wystąpił w "Bikini Blue" Jarosława Marszewskiego, za który otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu w Mediolanie. Uznanie krytyków zdobył główną rolą w filmie Łukasza Palkowskiego "Bogowie" - takie słowa możemy przeczytać o polskim aktorze w "Variety".

Liczymy na to, że to ogromny krok w karierze Tomasza Kota, który obecnie jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Nie możemy doczekać się, aż zobaczymy go w zagranicznych produkcjach. Jak na razie cieszymy się ogromnym sukcesem "Zimnej wojny", ponieważ film Pawła Pawlikowskiego zdobył aż 5 Europejskich Nagród Filmowych, w tym te najważniejsze - dla najlepszego filmu, za najlepszą reżyserię, montaż, scenariusz. Sukces osiągnęła też Joanna Kulig, która otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki. 

Zobacz także: "Zimna wojna" w telewizji! Kiedy i gdzie obejrzysz film Pawlikowskiego?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Na jedne filmy ochoczo chodzimy do kina, inne nieco mniej do nas przemawiają. Te produkcje cieszyły się największą popularnością wśród polskich widzów! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów