Kolejny wielki sukces Tomasza Kota. Polski aktor wcieli się w słynnego wynalazcę!

Magdalena Barszczak 25.06.2019
Tomasz Kot
Fotografia: JACEK DOMINSKI/REPORTER

To ogromne wyróżnienie w aktorskiej karierze Polaka!

Kolejna wspaniała wiadomość dla fanów Tomasza Kota. Ponad tydzień temu informowaliśmy, że Polak został bohaterem sesji zdjęciowej dla amerykańskiego "Vogue'a"! Teraz aktor znów ma powody do zadowolenia. Odtwórca roli profesora Zbigniewa Religi w "Bogach" wcieli się w genialnego wynalazcę Nikolę Teslę!

Jak podaje portal Deadline.com, Polak zagra główną rolę w anglojęzycznej filmowej biografii Nikoli Tesli - elektrotechnika i twórcy m.in. radia. Za scenariusz i reżyserię produkcji odpowiada Anand Tucker, który zasłynął takimi filmami jak "Oświadczyny po irlandzku" czy "Troje do pary".

Wygląda na to, że międzynarodowa kariera Kota nabrała tempa! Aktor swoją radością podzielił się z fanami na Instagramie.

Szanowni! Szczęśliwy jestem, baaardzo szczęśliwy, a serce mi bije tak samo jak przed „Skazanym na bluesa” i „Bogami”! Jest moc! - napisał.

Twórcy filmu nie mają wątpliwości, że Polak jest stworzony do roli wybitnego naukowca.

Nikola Tesla to jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych umysłów początku XX w. Przyczynił się do stworzenia współczesnego świata z elektrycznymi samochodami, internetem i błyskawiczną komunikacją. Był też złożonym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest genialnym aktorem. Kiedy tylko zobaczyłem jego niesamowitą grę w "Zimnej wojnie", wiedziałem, kto powinien wcielić się w Teslę - powiedział reżyser produkcji.

Biograficzny film ma opowiadać nie tylko o naukowych osiągnięciach Tesli, ale również o jego życiu prywatnym - kłopotach finansowych i walce z wewnętrznymi demonami.

Nie możemy się doczekać!

Zobacz także: Tomasz Kot stracił rolę w "Bondzie" i szansę na ogromne pieniądze! 

Cenisz Tomasza Kota? Sprawdź się w naszym quizie!

Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy rozpoznasz film z Tomaszem Kotem po jednym kadrze!

kadr z filmu
Fotografia: YouTube.com/NeXTFILMPL

1. Z którego filmu z Tomaszem Kotem pochodzi ten kadr?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów