Kot i Wichłacz w serialu BBC "World on Fire"

Tomasz Kot w garniturze na scenie podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii
Fotografia: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Polscy aktorzy odnoszą coraz większe sukcesy. Tym razem przyszedł czas na występ w serialu BBC "World on Fire". Zagrają w nim Tomasz Kot i Zofia Wichłacz.

BBC szykuje wyjątkową produkcję! Będzie to serial "World on Fire" opowiadający o II wojnie światowej, ale w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Okazuje się, że produkcja będzie miała nie tylko wyjątkową tematykę, ale również niezwykłą obsadę. Co najbardziej nas interesuje? Oczywiście to, że w serialu wystąpi dwójka polskich aktorów: Tomasz Kot oraz Zofia Wichłacz. To jednak nie koniec niespodzianek. Jest też coś dla fanów "Gry o Tron"!

Kot i Wichłacz w serialu BBC

"World on Fire" będzie przedstawiać losy ludności podczas II wojny światowej. Twórcy zamierzają jednak pokazać je w interesujący sposób. W serialu pokazana zostanie wojna oczami zwyczajnych ludzi po różnych stronach konfliktu. Pierwszy sezon ma mieć siedem odcinków i dotyczyć będzie pierwszego okresu wojny: od najazdu Niemiec na Polskę po bitwę o Anglię.

W obsadzie znajdą się polscy aktorzy: Tomasz Kot, który wciąż święci sukcesy po występie w filmie "Zimna wojna" oraz Zofia Wichłacz, którą ostatnio mogliśmy podziwiać w serialu "Rojst", wyprodukowanym przez platformę Showmax. Wichłacz znana jest przede wszystkim ze swojego debiutu na dużym ekranie jako Biedronka w filmie "Miasto 44". To jednak nie koniec niespodzianek. Ostatnio do obsady produkcji dołączył Sean Bean, brytyjski aktor, znany z roli Neda Starka w serialu HBO "Gra o Tron". Pamiętamy go doskonale również z roli Odyseusza w filmie "Troja", w którym wystąpił u boku Orlando Blooma i Brada Pitta.

Zobacz także: Najlepsze filmy wojenne w historii kina. TOP 50

Jak podaje Onet, w filmie zagrają również: Helen Hunt ("Lepiej być nie może"), Lesley Manville ("Nić widmo") oraz Jonah Hauer-King ("Małe kobietki"). Scenariusz do serialu tworzy Peter Bowker, odpowiedzialny także za stworzenie takich produkcji jak: "Słowo na A" (2016) czy "Wichrowe wzgórza" (2009). Nie wiadomo jeszcze, kiedy serial pojawi się na ekranie. Jak na razie ruszyły zdjęcia w Pradze.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Niektórzy na hasło "polski film" dostają ciarek. Okazuje się, że niepotrzebnie. Niektóre polskie produkcje kinowe są naprawdę udane i warto je obejrzeć!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów