To on mógłby zagrać kolejnego Bonda. Ma nawet faworyta na reżysera

Mateusz Patyk 17.01.2017
James Bond agent 007
Fotografia: East News

Daniel Craig zarzekał się, że prędzej podetnie sobie żyły, niż ponownie wcieli się w rolę agenta Jej Królewskiej Mości. Być może jego brak entuzjazmu wykorzysta wschodząca gwiazda brytyjskiego (i światowego) kina.

Hardy. Tom Hardy. Już samo nazwisko wskazuje, że to idealna osoba do zagrania nieposłusznego przełożonym, posiadającego nałogi, nieugiętego i twardego bohatera. Wypisz wymaluj - James Bond jak się patrzy. Aktor w wywiadzie udzielonym na stronie TheDailyBeast.com odniósł się do plotek na temat swojego udziału w ponad 50-letniej franczyzie i chcąc nie chcąc... potwierdził gotowość do podjęcia się tego zadania.

39-letni zdobywca nagrody BAFTA i nominowany do Oscara za rolę w "Zjawie" Hardy uważa, że najlepszym reżyserem do zekranizowania przygód agenta MI6 byłby Christopher Nolan. Do tego Michael Fassbender jako czarny charakter i sukces murowany.

Oh, wow, Chris byłby niesamowity! Wow, to byłoby takie wspaniałe. (...) To potężna postać. Mógłby wnieść do tego świata coś nowego, stworzyć w nim coś głębokiego... ponownie - stwierdził aktor ożywiony nazwiskiem dobrze znanego reżysera.

Od żołnierza do superagenta?

Ale dopiero kolejne pytanie sprawiło, że Tom Hardy zaczął bardzo starannie ważyć słowa. Nie chciał jednoznacznie uciąć spekulacji, czy myśli o zagraniu Bonda lub czy dostał już taką propozycję od producentów kultowej serii. Przyciśnięty do ściany, unikał jasnej deklaracji, czy wziąłby na swoje barki taką odpowiedzialność. Ale dzięki temu, jak sam przyznał, nie wszystko stracone, a drzwi cały czas stoją otworem.

Jest takie powiedzenie wśród nas w aktorskim bractwie i we wspólnocie mojej grupy rówieśniczej, że jeżeli o tym rozmawiasz, automatycznie wypadasz z gry. Więc teoretycznie nie mogę tego skomentować! Gdybym wspomniał o tym, przepadło. Ale Chris Nolan byłby fantastycznym reżyserem filmu o Bondzie - uciekał od odpowiedzi Hardy.

Brytyjczyk zadebiutował na dużym ekranie w 2001 roku w filmie "Helikopter w ogniu". Uwagę krytyków przyciągnął jednak główną rolą w "Bronsonie" siedem lat później, która została okrzyknięta jedną z najlepszych w jego życiu. Wtedy jego kariera nabrała rozpędu. Do najgłośniejszych filmów z jego udziałem należą: "Incepcja", "Mroczny Rycerz powstaje", "Zjawa" oraz "Mad Max: Na drodze gniewu".

Tom Hardy
Fotografia: East News
Tom Hardy
Fotografia: East News
Tom Hardy Incepcja
Fotografia: Giphy.com

"Nie bój się marzyć o czymś więcej, złotko"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów