To było najgłośniejsze zaginięcie dziecka w historii. Netflix zrobił dokument Madeline McCann

Julita Buczek 15.03.2019
zaginiona trzylatka netflix
Fotografia: Instagram @_serialblogger

Zaginięciem trzyletniej Madeline McCann żył cały świat. Wszyscy próbowali dociec, co stało się z dziewczynką. Nowy dokument Netflixa może rzucić nowe światło na przemilczane w trakcie śledztwa kwestie, ale też wzbudzić wiele kontrowersji.

Madeline McCann zaginęła w maju 2007 roku podczas rodzinnych wakacji w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Dziewczynka zniknęła z pokoju hotelowego, kiedy jej rodzice jedli kolację ze znajomymi w restauracji. Zaginięcie trzylatki wywołało ogromne poruszenie i wiele kontrowersji. W 2008 roku portugalska prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, jednak dała możliwość wznowienia go, jeśli pojawią się mocne dowody podczas dochodzenia.

Zobacz także: Film o najkrwawszym seryjnym mordercy w historii już niedługo w kinach!

Filmy i seriale o zaginionej Madeline McCann

Brytyjska policja wszczęła śledztwo w 2011 roku na prośbę rodziców dziewczynki oraz premiera Davida Camerona. W 2013 roku sprawą zainteresowała się również policja w Portugalii. Przez wiele lat nie udało się odnaleźć dziewczynki, a brytyjski rząd wydał na poszukiwania ponad 11 milionów funtów. Na podstawie sprawy powstało wiele reportaży oraz filmów. 

"Searching for Madeleine" to jeden z pierwszych dokumentów, które poruszały sprawę zaginięcia trzylatki. Serial dokumentalny "Zaginięcie Madeleine McCann" składać się będzie z ośmiu odcinków i skupi się na śledczych oraz ich pracy. Pojawią się również wywiady, które zostały przeprowadzone z ponad 40 osobami. Seria jest zbiorem rozmów z ludźmi powiązanymi z dochodzeniem.

W serii nie wystąpili rodzice dziewczynki, Kate i Gerry McCann. W trakcie trwającego przed laty śledztwa jednymi z głównych podejrzanych byli rodzice dziecka. Ten trop został podchwycony, kiedy Kate i Gerry zaczęli udzielać wywiadów mediom. Według śledczych byli zbyt spokojni i zrównoważeni. Czy produkcja Netflixa obnaży prawdę o sprawie? Będziecie mogli przekonać się o tym sami już od 15 marca 2019 roku.

Kontrowersyjne dokumenty na Netflixie

Netflix ma już doświadczenie w tworzeniu tego typu dokumentów. W 2016 roku mogliśmy obejrzeć dokument "Amanda Knox", który opowiadał historię amerykańskiej studentki, Amandy Knox, dwukrotnie skazanej, a następnie uniewinnionej z zarzutu zabójstwa koleżanki (Meredith Kercher). Brytyjska studentka została zamordowana 1 listopada 2007 roku w Perugii we Włoszech. Na samym początku prokurator stwierdził, że dziewczyna zginęła podczas gry seksualnej. Później jednak ustalono wersję, że za tajemniczą śmiercią stoją jej znajomi. W dokumencie zobaczymy nie tylko obszerne wywiady z oskarżoną, ale również wypowiedzi osób związanych ze sprawą.

W 2017 roku platforma uraczyła nas obrazem "The Keepers", który bada sprawę morderstwa siostry zakonnej Catherine Cesnik. 7 listopada 1969 roku w Baltimore przepada bez śladu siostra Catherine Cesnik, która była nauczycielką w archidiecezjalnym liceum Keough. Jej zwłoki zostają znalezione dwa miesiące później w opuszczonej części miasta. Sprawcy nigdy nie odnaleziono. Dokument przedstawia historię dwóch uczennic siostry Cesnik, które podejmują śledztwo na własną rękę. O miasteczku zaczyna robić się głośno w mediach, co niezbyt podoba się jego mieszkańcom. Reżyser pokazuje również rozmowy z przyjaciółmi, a także krewnymi siostry Catherine. Całość porusza nie tylko zagadkową śmierć zakonnicy, ale również porusza temat nadużyć w kręgach kościelnych.

Lubicie oglądać tego typu dokumenty?

Zobacz także: "Polar" Netflixa wzbudza kontrowersje od samej premiery. Wszystko przez brutalne sceny seksu

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?  

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów