To najchętniej oglądany polski film w historii. Polacy mają już dość słodkich seriali

Redakcja 15.11.2016
Alicja Bachleda-Curuś i Sebastian Fabijański w "Pitbull. Niebezpieczne kobiety"
Fotografia: materiały prasowe

Chyba nikt nie spodziewał się takiego sukcesu. Ale zdania tych, którzy już widzieli tę produkcję, są bardzo podzielone.

Nowy film Patryka Vegi "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" wszedł do kin 11 listopada 2016 roku, a więc na początku długiego weekendu. Dystrybutor Kino Świat w oficjalnej informacji podał liczbę widzów zsumowaną po pierwszych czterech dniach emisji filmu, co dało zaskakująco dobry wynik. 835 265 osób w czasie pierwszego weekendu od premiery, jeśli byłoby to prawdą, dałoby nowemu "Pitbullowi" rekord oglądalności w polskich kinach. "Niebezpieczne kobiety" pobiłyby tym samym "50 twarzy Greya", który z wynikiem 834 379 uchodził za obraz najchętniej oglądany przez Polaków. 

Niestety okazuje się, że dane dotyczące oglądalności są sumą widzów z czterech dni, a nie z trzech, jak przyjęło się podawać. Jak podaje portal Moviesroom.pl prawdziwy wynik otwarcia to 759 201 widzów. Mimo to "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" póki co jest najchętniej oglądanym polskim filmem w historii. A wydawało się, że po umiarkowanie przyjętym przez widownię filmie "Pitbull. Nowe porządki", które w pierwszy weekend obejrzało ponad 200 tysięcy widzów, kolejna historia o gangsterskim półświatku nie sprzeda się tak dobrze.  

Kobiety pistolety

Informacja o sukcesie "Niebezpiecznych kobiet" jest pozytywna. Oznacza to, że Polacy mają dość ckliwych, serialowych historii o niczym. Chcą oglądać znanych i lubianych aktorów, takich jak Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda-Curuś, Andrzej Grabowski czy Magdalena Cielecka, jednak mają dość ich cukierkowatości i grzeczności pokazywanej w telewizji. Być może dlatego po zeszłorocznym polskim sukcesie filmu "Listy do M. 2" - 588 tysięcy widzów w weekend otwarcia - w tym roku, w ramach zmiany, chcemy patrzeć na kobiety przeklinające i podrzynające gardła.

Nowy film Patryka Vegi, oprócz tego, że pobił popularny amerykański erotyk, zdeklasował również wszystkie najpopularniejsze zagraniczne filmy fantasy i akcji, takie jak "Władca Pierścieni", "Harry Potter" czy "James Bond". Jeśli liczyć trzy dni oglądalności "Niebezpiecznych kobiet", film ten przegrywa tylko ze wspomnianymi wcześniej "50 twarzami Greya", animacją "Shrek Trzeci" z oglądalnością 793 tysięcy oraz z "Gwiezdnymi wojnami: Przebudzeniem Mocy" z wynikiem 790 tysięcy widzów. 

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety"
Fotografia: www.facebook.com/niebezpiecznekobiety.pitbull

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety"

To laurka, a nie recenzja

Do obejrzenia nowego obrazu Patryka Vegi zachęcają recenzje. Paradoksalnie trudno o jednoznaczną odpowiedź, czy warto wybrać się do kina, więc widzowie kierowani ciekawością, chcą przekonać się sami. Dużo kontrowersji wywołała recenzja Karoliny Korwin-Piotrowskiej opublikowana w portalu O2.pl. Dziennikarka zachwyciła się historią kobiet bezkompromisowych i silnych, co więcej, tekst jest laurką napisaną na cześć Alicji Bachledy-Curuś i Joanny Kulig, a także zwraca uwagę na Magdalenę Cielecką i Annę Dereszowską. 

Teraz przyszedł czas na kobiety. Kobiety mafii i policjantki. Twarde, chropowate, z charakterem, niekoniecznie tylko z ładną pupą. Na plakacie widzimy twarze pięciu aktorek. Nie ukrywam, że do wczoraj na widok jednej z nich zalewała mnie krew. Bo jest ona śliczna, kochają ja kolorowe pisma kobiece i kolumny plotkarskie, ale talent? To coś, o co nie podejrzewałam Alicji Bachledy-Curuś. Jest wiele aktorek, na które tylko się patrzy i nie wymaga od nich wiele – pisze Karolina Korwin-Piotrowska w recenzji zamieszczonej na O2.pl.

Dziennikarka stwierdza, że film mimo wielu uwag będzie hitem, ponieważ to najlepszy jak do tej pory obraz Patryka Vegi. Muzyka i zdjęcia rekompensują według niej "scenariuszowe mielizny" takie jak przeklinanie, ale to doskonała rozrywka. Jednak tak pozytywna opinia na temat tego filmu nie wszystkim się spodobała.

Wielu internautów zarzuciło Karolinie Korwin-Piotrowskiej, że napisała artykuł sponsorowany, a co za tym idzie - nieobiektywny. Te opinie są według niej śmieszne - zarzeka się, że "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" bardzo jej się podobał, mimo że zbiera raczej umiarkowane recenzje. Na przykład tygodnik "Polityka" ocenił go na 3/6.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów