To już koniec serialu "Dziewczyny". Teaser szóstego sezonu zdradza, że w końcu będą szczęśliwe

Redakcja 24.11.2016
6. sezon serialu "Dziewczyny"
Fotografia: www.youtube.com

Dziewczyny wydają się być pogodzone z życiem. Być może to właśnie to oznacza bycie dorosłym.  

Hannah, Shosh, Jessa i Marnie od lat są przyjaciółkami. Mieszkają na nowojorskim Brooklynie i choć różnią się od siebie, spokojnie można je nazwać hipsterkami. Lena Dunham, która w serialu "Dziewczyny" wciela się w Hannę, jest autorką scenariusza i reżyserką większości odcinków. Można śmiało powiedzieć, że jest złotym dzieckiem Hollywood, które niemal od liceum zajmuje się filmem - nad serialem "Dziewczyny" pracowała od 2012 roku.

Teaser szóstego, ostatniego sezonu "Dziewczyn" - wyprodukowanego przez HBO - przedstawia problemy ludzi przed trzydziestką, które na pierwszy rzut oka są błahe, jednak po chwili zastanowienia, chyba każdy przyzna, że chociaż raz znalazł się w takiej sytuacji. Bohaterki nie są idealne, każda reprezentuje inny styl bycia i każda jest na swój sposób atrakcyjna. Serial jest przesiąknięty feminizmem, ale jest to bardzo subtelne.

Co słychać?

Materiał promujący nowe sezon serialu "Dziewczyny" pokazuje, że u bohaterek wszystko idzie w dobrą stronę. Marnie (Allison Williams, którą mieliśmy okazję podziwiać w filmowej reklamie Prady) odnosi sukcesy na rynku muzycznym, co nie imponuje niepewnej i trochę zgorzkniałej Hannie. Adam (rozchwytywany przez filmowców Adam Driver) jest w szczęśliwym związku z Jessą (Jemima Kirke), a Shoshanna wciąż jest przerażona swoim życiem.

Teaser zdradza główne przesłanie szóstego sezonu "Dziewczyn". Hannah podczas rozmowy ze swoim homoseksualnym przyjacielem, żali się, że nie zostawiła po sobie śladu w Nowym Jorku. Bohater grany przez Andrewa Rannellsa odpowiada, że przecież zbudowała wiele wspaniałych przyjaźni, dając do zrozumienia, że tylko to tak naprawdę liczy się w życiu. Jednak ci, którzy znają "Dziewczyny" wiedzą, że z budowaniem relacji przez Hannę bywało różnie.

Szósty sezon "Dziewczyn" będzie miał premierę 12 lutego 2017 roku na HBO. Miejmy nadzieję, że ostatnie odcinki nie zawiodą fanów i to wciąż będzie produkcja na miarę Złotego Globu (wygrana w 2013 roku), Emmy (2012 i 2016), Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych (2013) oraz Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (nagroda za 2013 rok).

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów