"Titanic" kryje wiele sekretów. To mogło wam umknąć podczas oglądania filmu!

Kate Winslet w sukni balowej jako Rose i Leonardo DiCaprio w smokingu jako Jack w filmie "Titanic"
Fotografia: FaceToFace/REPORTER/East News

Gdy myśleliśmy, że "Titanic" już niczym nas nie zaskoczy, czujni widzowie wypatrują kolejne sekrety twórców. Tym razem dopatrzyli się szczegółu, który jest bardzo symboliczny.

"Titanic" to film ponadczasowy. Oglądaliśmy go już miliony razy, a wciąż kryje przed nami tajemnice. Okazuje się, że twórcy w ostatniej scenie zamieścili szczególny przedmiot, który ma symboliczne znaczenie. Zapewne nie zwróciliście na niego uwagi, od teraz jednak oglądanie "Titanica" z pewnością nie będzie już wyglądało tak samo. Jesteśmy wzruszeni!

Zobacz także: Usunięta scena z "Titanica" pokazuje zupełnie inne zakończenie. Nie tylko Rose przeżyła katastrofę

"Titanic": zegar o symbolicznym znaczeniu

Aż trudno uwierzyć w to, że "Titanic" ma już 20 lat! Film z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w rolach głównych wciąż niezwykle wzrusza i za każdym razem, gdy go oglądamy, mamy wrażenie, że robimy to po raz pierwszy. Ostatnio znów mieliśmy okazję do zapoznania się po raz kolejny z filmem Jamesa Camerona, ponieważ w święta znalazł się w telewizyjnej ramówce. Okazuje się, że twórcy ukryli przed nami jeden szczegół.

Chodzi o ostatnią scenę filmu, gdy przenosimy się z powrotem na pokład Titanica, a tam Jack czeka na Rose na schodach przed salą balową. Za Leonardo DiCaprio w tej scenie znajduje się zegar. Jest on ustawiony na godzinę 2:20 i nie ma w tym przypadku! Właśnie o tej godzinie oryginalny Titanic zatopił się w odmętach Oceanu Atlantyckiego. To niezwykły gest ze strony twórców. Zwłaszcza, że Jack wpatruje się w zegar zanim odwróci się do nadchodzącej Rose.

Trzeba przyznać, że James Cameron wie, jak robić poruszające filmy. Już w lutym wyjdzie kolejna produkcja, za stworzenie której odpowiada, pt. "Alita: Battle Angel". Jak na razie pozostaje nam jednak cieszyć się jego dotychczasowymi twórczościami, a wśród nich naszym numerem jeden jest oczywiście "Titanic". Teraz będzie nas wzruszał jeszcze bardziej, zwłaszcza pod koniec. 

Zobacz także: Kate Winslet i Leonardo DiCaprio są parą? Aktorka pierwszy raz komentuje plotki

"Titanic": Rose i Jack w ostatniej scenie z filmu
Fotografia: FaceToFace/REPORTER/East News

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Jaki powinien być dobry film romantyczny? Każdy z nas ma swoją odpowiedź na to pytanie. Są jednak takie filmy z romansem w tle, które uwielbiamy wszyscy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów