"The Walking Dead" oburza fanów i konserwatywnych rodziców. Reżyser w końcu odpowiedział

Redakcja 26.10.2016
Zwiastun 7. sezonu "The Walking Dead"
Fotografia: www.youtube.com

Premiera 7. sezonu serialu wzbudza wśród widzów spore emocje. Serial krytykowany jest za zbyt dużą brutalność, która zdaniem wielu, nie powinna być pokazana w telewizji.

Od kilku dni Internet zalewany jest wpisami, w których fani dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi nowego sezonu "The Walking Dead". Miłośnicy produkcji są podzieleni - jedni do nowego sezonu nie mają zastrzeżeń, a drudzy atakują jego twórców. Dlaczego? Ich zdaniem, jest on zbyt brutalny.

Słowa oburzenia pojawiły się po premierze pierwszego odcinka najnowszego sezonu. Zdaniem widzów śmierć Glenna (w tej roli Steven Yeuna) i Abrahama (Michael Cudlitz) nie powinna być pokazana w tak brutalny sposób. Premierowy odcinek nie spodobał się również Parents Television Council, czyli Telewizyjnej Radzie Rodziców, która czuwa nad tym, aby prezentowane w telewizji treści były dobre również dla najmłodszych odbiorców. Ich zdaniem, premiera 7. sezonu była przesiąknięta brutalnością, a twórcy serialu przekroczyli granicę tego, co umożliwia im pokazanie kategoria wiekowa TV-MA, czyli przeznaczona wyłącznie dla dorosłych.

Byleby mówili

Reżyser pierwszego odcinka, Greg Nicotero, odpiera zarzuty i uważa, że to, że odcinek wzbudził tak wielkie emocje dobrze świadczy o całej produkcji - ludzie tak reagują, bo zależy im na tych postaciach.

Jeśli uśmiercilibyśmy kogoś na kim widzom zupełnie nie zależy, powiedzieliby: 'Dobrze, nic się nie stało". Taka reakcja ludzi (jak w przypadku "The Walking Dead") pokazuje, że udało nam się sprawić, by widzowie nawiązali emocjonalną więź z bohaterami serialu. Szkoda, że ludzie tak negatywnie na to reagują, ponieważ ja chcę oglądać serial dalej i zobaczyć, do czego to wszystko doprowadzi - powiedział Greg Nicotero, którego wypowiedź przytacza Hollywoodreporter.com.

Reżyser odniósł się również do wspomnianej brutalności. Jego zdaniem, ważne było, aby już na początku pokazać do czego Negan (jeden z bohaterów) jest zdolny. To wszystko świetnie pokaże kierunek, w którym serial będzie się rozwijał. Bez względu na to, która ze stron ma rację, jedno jest pewne: żaden wcześniejszy sezon "The Walking Dead" nie miał tak dobrej promocji, jak ten najnowszy.

"The Walking Dead", czyli "Żywe trupy", to amerykański serial telewizyjny, który jest adaptacją komiksu o tym samym tytule. Swoją premierę miał w październiku 2010 roku. Od tego czasu serial cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów