Ten serial na pewno wywoła kontrowersje. Zwiastun do "Młodego papieża" już w sieci

Redakcja 04.10.2016
"Młody papież"
Fotografia: www.youtube.com

HBO skutecznie podgrzewa atmosferę wokół swojego nowego serialu z Judem Law.

Życie papieży i ich tajemnice ekscytują nie tylko fanów teorii spiskowych i sensacji. Co jakiś czas media przedstawiają pikantne szczegóły z życia nieżyjących od lat głów Kościoła. Paolo Sorrentino, najsłynniejszy włoski reżyser ostatnich lat, twórca "Wielkiego Piękna" i "Młodości", przy współpracy z HBO stworzył mini-serial "Młody papież"

Najnowszy zwiastun promujący produkcję o pierwszym amerykańskim papieżu, w którego wciela się Jude Law, daje nadzieję na naprawdę silne emocje. Należy jednak zaznaczyć, że ta postać nie jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Człowiek posługujący się pseudonimem Pius XIII co prawda żył i mieszkał w Stanach Zjednoczonych, ale mianował się antypapieżem, ponieważ nigdy nie zaakceptował wyboru Jana XXIII.

W krótkiej zajawce widzimy "Młodego papieża", kiedy zachowuje się w sposób, który nie przystoi żadnemu duchownemu - myśli, że jest Bogiem, knuje, prawdopodobnie wdaje się w romanse, jest nadto ekscentryczny. Premiera serialu odbędzie się na początku 2017 roku na kanale HBO. Miłośnicy kina zebrani na festiwalu w Wenecji już go widzieli. Ich recenzje można uznać za zachęcające.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów