"Ten film jest lepszy niż twoje życie". Tak wyglądają szczere wersje plakatów do filmów nominowanych do Oscarów

Redakcja 25.01.2017
Plakat "La La Land"
Fotografia: materiały promocyjne

Portal TheShiznit.co.uk jak zwykle nie zawodzi. Tak jak co roku, pomaga nam nabrać dystansu do kasowych produkcji.

25 stycznia 2017 roku ogłoszono nominacje do Oscarów. Na miesiąc przed 89. galą rozdania Nagród Akademii Filmowej wiadomo, że największym wygranym będzie musical Damiena Chazelle'a "La La Land".

Ten bajkowy obraz zdobył aż 14 nominacji, dzięki czemu znalazł się w elitarnym gronie najgłośniejszych filmów wszech czasów, tuż obok "Titanica" Jamesa Camerona, który również otrzymał jedenaście nagród i "Wszystko o Ewie" Josepha L. Mankiewicza z 1950 roku, który otrzymał sześć nagród. Jak odbierają film "La La Land" z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem redaktorzy TheShiznit.co.uk?

Wszyscy tego potrzebujemy. Bez Trumpa. Bez Farage'a. "Ucieczka od rzeczywistości." Ten film jest lepszy niż twoje życie – czytamy na satyrycznej przeróbce plakatu.

Kolejnym filmem, który odniósł już ogromny sukces, jest "Manchester by the Sea" Kennetha Lonergana. Film otrzymał aż sześć nominacji - jako najlepszy film, za najlepszą reżyserię, najlepszą rolę męską, najlepszą rolę męską drugoplanową, najlepszą rolę kobiecą drugoplanową i za scenariusz. Według grafików z TheShiznit.co.uk, to dowód na to, że aktorzy o nazwisku Affleck są smutasami. 

Myślałeś, że Ben Affleck jest smutny? Casey Affleck wchodzi do gry. 

"La La Land"
Fotografia: theshiznit.co.uk
"MANCHESTER"

Opowieści o dawnych czasach

Kolejnym oscarowym faworytem jest "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa. Ta opowieść o trudnym dorastaniu ubogiego, czarnoskórego chłopca zachwyciła krytyków i widzów na całym świecie. Film otrzymał aż osiem nominacji, w tym za najlepszą reżyserię i najlepszy film. 

Kolesie przeszłości, która nadejdzie – zajawiają brytyjscy graficy.

Zabawnej interpretacji doczekał się również film "Jackie", który w połowie 2016 roku uznawany był za oscarowego pewniaka. Niestety ludzie bardziej pokochali "La La Land". Jednak film z Natalie Portman, w reżyserii Pabla Larraina, otrzymał trzy nominację. Historię o żonie JFK doceniono za kostiumy, muzykę i pierwszoplanową rolę kobiecą. 

Pamiętasz, kiedy polityka była dostojna? – zastanawiają się twórcy przerobionego plakatu.

Najbardziej zabawne są jednak przeróbki filmów "Nowy początek" i "Lion. Droga do domu". Kinowy hit Denisa Villenueve z Amy Adams w roli głównej, który opowiada o wybitnej ekspertce z dziedziny lingwistyki, która ma misję porozumienia się z kosmitami, otrzymał aż osiem nominacji. 

Amy Adams ma większe szanse na odkrycie życia na innej planecie, niż na zdobycie Oscara – czytamy w opisie filmu. - Google Translate już nam nie pomoże. "Wojna słów" – żartują redaktorzy TheShiznit.co.uk.

Z kolei film Gartha Davisa o mężczyźnie, który po latach od zaginięcia, poszukuje swojego domu w Kalkucie (Dev Patel w roli głównej) dostał sześć nominacji. "Lion" okraszony został tytułem "Slumdog zrobił się seksowny". 

Wzruszająca historia oparta na faktach, która jednocześnie jest reklamą Google Earth – czytamy w serwisie TheShiznit.co.uk.

Wielkich wygranych i wielkich przegranych 89. edycji Oscarów poznamy 26 lutego 2017 roku. Ceremonia, którą poprowadzi komik i aktor Jimmy Kimmel, odbędzie się w Doby Theater w Los Angeles.

Można odnieść wrażenie, że walka o statuetki dawno nie była tak zacięta. Jednak statystyki mówią same za siebie. Film Chazelle'a prawdopodobnie przejdzie do historii jako zdobywca największej liczby złotych statuetek. 

"Moonlight"
"Jackie"
Fotografia: theshiznit.co.uk
"Nowy początek"
"Lion"
Fotografia: theshiznit.co.uk
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów