Ogromna wpadka w "Klanie". Jerzy przegląda CV, a tu zdjęcie...Trudno w to uwierzyć. TVP komentuje

Katarzyna Leszczyńska 26.10.2017
Klan wpadka
Fotografia: screen z serialu "Klan"/TVP

To nie powinno mieć miejsca. 

Wpadki w filmach, a tym bardziej serialach, nie są czymś nadzwyczajnym. Niektórzy zwracają na nie większą uwagę, jednak prawdziwi fani potrafią wybaczyć delikatne błędy. Jak się okazuje jednak, są też takie wpadki, które nie powinny się przydarzyć nigdy. Ostatnio jedna z nich miała miejsce w jednym z najpopularniejszych polskich seriali, „Klanie”.

Klan” jest najdłużej emitowanym serialem w polskiej telewizji. Nieustannie znajduje się w ramówce od 1997 roku, czyli już 20 lat. Całe pokolenie Polaków wychowało się na przygodach rodziny Lubiczów. Tym bardziej wydawać się może, że serial, którego twórcy mają tak ogromne doświadczenie, będzie dopracowany na każdym poziomie.

Wpadka, która miała miejsce w „Klanie” nie powinna się wydarzyć. W jednym z odcinków serialu, Jerzy Chojnicki, grany przez Andrzeja Grabarczyka, przeglądał CV kandydatów, którzy ubiegali się o pracę w jego firmie. Okazało się, że na jednym z nich było zdjęcie zbrodniarza, który zabił 168 osób.

Wpadka w "Klanie"
Fotografia: screen z serialu "Klan"/TVP

Timothy McVeigh w 1995 roku podsadził bombę pod ciężarówkę przed budynkiem federalnym, jednocześnie zabijając aż 168 osób. Była to zemsta mężczyzny za akcję agentów federalnych, którzy dokonali najazdu na siedzibę sekty w Teksasie. McVeigh został wówczas złapany i skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano w 2001 roku. Dane pokazane na CV były fałszywe. Jedynie zdjęcie zwróciło uwagę publiczności. Taka wpadka nie powinna mieć miejsca w żadnej produkcji.  

Tłumaczenia TVP

Telewizja polska zdecydowała się skomentować, skąd w „Klanie” wzięło się zdjęcie zmarłego przestępcy. Odpowiedź rzecznika TVP jest zaskakująca.

W CV więźnia, który szukał ostatnio pracy w firmie Jerzego Chojnickiego, produkcja serialu "Klan" wykorzystała zdjęcie zakupione w "banku twarzy". Wbrew medialnym doniesieniom, nie jest to Timothy McVeigh, terrorysta z Oklahomy City. Podobieństwo mężczyzn jest przypadkowe.

Podobieństwo mężczyzn może i jest przypadkowe, ale faktycznie są łudząco podobni. Aż trudno uwierzyć w taki przypadek. Mamy nadzieję, że następnym razem TVP będzie trafniej dobierać fotografie do swoich produkcji.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów