Tak kręcą "Broad Peak". Są kolejne zdjęcia z planu filmu o tragedii Berbeki i Kowalskiego

Magdalena Barszczak 17.01.2019
zdjęcia z planu "Broad Peak"
Fotografia: Instagram.com/eaststudio.pl

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z planu filmu o Macieju Barbece. Premiera "Broad Peak" planowana jest na 6 marca 2020 roku.

W 7. rocznicę tragicznych wydarzeń w Karakorum planowana jest premiera filmu o polskich himalaistach. 5 marca 2013 roku Broad Peak (8051 m n.p.m.) zdobyło czterech Polaków - Adam Bielecki, Artur Małek, Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka. Nikomu wcześniej nie udało się wejść na ten szczyt zimą. Niestety, tylko dwóch pierwszych śmiałków zdołało wrócić do bazy. Kowalski i Berbeka 8 marca zostali uznani za zmarłych.

Zobacz także: Ujawniono raport z wyprawy Mackiewicza. Tragiczne pogorszenie zdrowia nadeszło nagle

"Broad Peak" - nowe zdjęcia z planu

Premiera filmu w reżyserii Leszka Dawida zapowiadana jest na 6 marca 2020 roku. Tymczasem w internecie pojawia się coraz więcej zdjęć z planu. W Macieja Berbekę wcieli się Ireneusz Czop ("Pokłosie", "Jack Strong"), żonę himalaisty Ewę Dyakowską-Berbekę zagra Maja Ostaszewska ("7 uczuć", "Body/Ciało"), a Adama Bieleckiego - Dawid Ogrodnik ("Ostatnia rodzina", "Cicha noc"). W produkcji udział wezmą również: Piotr Głowacki, Łukasz Simlat, Tomasz Sapryk, Maciej Raniszewski i Maciej Kulig.

"Broad Peak" poruszy też wątek pierwszej wyprawy na ten szczyt, w 1988 roku. Była ona organizowana pod kierownictwem Andrzeja Zawady. Obecnie zdjęcia do "Broad Peak" kręcone są we włoskim Courmayeur. Aktorzy próbują nie dać się zimie! Ekipa filmowa wcześniej odwiedziła Karakorum i Zakopane. 

Pierwsze dni w kolejnej górskiej scenerii za nami! Widoki są nieziemskie, aczkolwiek temperatura nie rozpieszcza, -26 stopni Celsjusza nie sprzyja kręceniu, ale nie dajemy za wygraną! Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że znowu możemy znaleźć się wśród środowiska górskiego, a tym samym - bliżej historii Macieja Berbeki. Trzymajcie kciuki! - można przeczytać na Instagramie domu produkcyjnego East Studio.

Zobaczcie zdjęcia z planu, jakimi podzielili się aktorzy!

Zobacz także: Te zdjęcia z mroźnego Jakucka zapierają dech w piersiach

Lubisz adrenalinę? Musisz odwiedzić te miejsca!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów