Szykuje się inwazja disnejowskich remake'ów. Do Aladyna i Simby dołączyła właśnie Śnieżka

Redakcja 02.11.2016
"Królewna Śnieżka"
Fotografia: materiały promocyjne

Do tej pory kultowa animacja sprzed lat była niepokonana. Twórcy nowej Śnieżki muszą się zatem postarać, aby zdobyć serca widzów.

Co kilka tygodni Disney ogłasza, że rozpoczyna pracę nad filmową wersją kultowych animowanych bajek. Pisaliśmy już o tym, że na ekranach kin zobaczymy "Aladyna", prawdopodobnie w reżyserii Guya Ritchiego, oraz "Króla Lwa", nad którym pochylą się twórcy "Księgi Dżungli". W planach wytwórni jest również "Piękna i Bestia" i "Mulan". Do kobiecego grona bohaterek dołączyła właśnie "Królewna Śnieżka". 

Jak podaje "The Hollywood Reporter", twórczynią scenariusza do nowej Śnieżki ma być Erin Cressida Wilson, która odpowiada za hit kinowy, "Dziewczynę z pociągu", a także za słynny film z Maggie Gyllenhaal w reżyserii Stevena Shainberga z 2002 roku, "Sekretarkę". Jak zwykle w przypadku pierwszych informacji o powstaniu nowej wersji disnejowskiego hitu, wiadomo niewiele. Nieznana jest zarówno obsada, jak i data premiery.

Bezkonkurencyjna 80-letnia

Dla fanów wersji animowanej z pierwszej połowy 20. wieku wytwórnia ma dobrą wiadomość. Film będzie musicalem i wykorzystane w nim będą oryginalne utwory z animowanej wersji z 1937 roku, ale także nowe piosenki, napisane na potrzeby produkcji przez Benj Paska i Justina Paula - twórców utworów do "La La Land" i laureatów nagród Teatru Broadway. 

Pierwsza wersja "Królewny Śnieżki" była ogromnym sukcesem uhonorowanym Oscarem. Do tej pory, mimo że co jakiś czas na srebrnym ekranie pojawiają się wariacje na temat baśni Braci Grimm, nikomu nie udało się stworzyć dzieła, które zdeklasowałoby prawie osiemdziesięcioletnią bajkę. Widzów nie przekonały Julia Roberts i Lily Collins w  filmie z 2012 roku, ani głośna ze względu na skandaliczny romans reżysera Ruperta Sandersa z Kristen Stewart "Królewna Śnieżka i Łowca". 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów