Polski film bierze udział w prestiżowym amerykańskim konkursie!

"Słodki koniec dnia": Krystyna Janda, Kasia Smutniak, Jacek Borcuch na planie
Fotografia: Materiały prasowe/NEXT FILM

Kolejny sukces polskiego filmu! "Słodki koniec dnia" bierze udział w konkursie World Cinema Dramatic w ramach Festiwalu Filmowego Sundance.

Festiwal Filmowy Sundance został zapoczątkowany przez Roberta Redforda. Tym razem odbędzie się w dniach 24 stycznia-3 lutego. Co roku w jego ramach odbywa się prestiżowy konkurs World Cinema Dramatic. Tym razem zakwalifikował się do niego polski film "Słodki koniec dnia". Jest to produkcja stworzona przez Jacka Borcucha. Główne role w filmie grają: Krystyna Janda i Kasia Smutniak. To już trzeci film Jacka Borcucha, który znalazł się w selekcji Festiwalu Filmowego Sundance. 

"Słodki koniec dnia": polski film z szansą na prestiżową nagrodę

"Słodki koniec dnia" to niezwykła opowieść o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Film dzieje się we włoskiej prowincji, gdzie od lat mieszka polska poetka Maria. Maria jest laureatką Nagrody Nobla i ma córkę. Ich świat zostaje obrócony do góry nogami, gdy dociera do nich informacja o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Maria jest bezkompromisowa i niepoprawna politycznie. Przez co wpadnie w ogromne tarapaty.

Do roli Marii została obsadzona Krystyna Janda, która doskonale nadaje się do zagrania takiej bohaterki. Jej córkę zagra natomiast Kasia Smutniak. Oprócz nich w filmie występują włoscy aktorzy: Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta i Robin Renucci. Co ciekawe, autorami scenariusza są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch, znany polski pisarz, który napisał takie powieści jak: "Morfina" oraz "Król". "Słodki koniec dnia" to jego debiut w postaci scenarzysty. 

Zobacz także: Kot i Wichłacz w serialu BBC "World on Fire"! Zagrają u boku brytyjskich gwiazd

Polska premiera filmu przewidziana jest na 2019 rok. To trzecia produkcja Jacka Borcucha, która została zakwalifikowana do konkursu. Wcześniej wyróżniono takie jego filmy jak: "Nieulotne" oraz "Wszystko, co kocham". W tym roku powstały różne filmy polskie, z których możemy być naprawdę dumni! "Słodki koniec dnia" bez wątpienia jest jednym z nich.

"Słodki koniec dnia"
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM
"Słodki koniec dnia"
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Na jedne filmy ochoczo chodzimy do kina, inne nieco mniej do nas przemawiają. Te produkcje cieszyły się największą popularnością wśród polskich widzów! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów