"Shrek" wraca na ekrany! W zupełnie nowej wersji

"Shrek" kadr z filmu animowanego z zielonym ogrem
Fotografia: Everett Collection/East News

Co za wiadomość! "Shrek" powróci w zupełnie nowej wersji! Oto pierwsze informacje na temat reboota najpopularniejszego filmu animowanego w historii kina.

Shrek i jego paczka przyjaciół, gdy tylko zagościli na ekranach po raz pierwszy w 2001 roku, od razu podbili nasze serca. Trudno się dziwić zatem, że film o ogrze doczekał się kontynuacji. Druga i trzecia część jego przygód do dziś pozostaje na liście najpopularniejszych filmów w Polsce. Teraz, po latach, przyszedł czas na wielki powrót! "Shrek" zostanie przedstawiony zupełnie na nowo. Czy również trafi w nasz gust, podobnie jak jego wcześniejsze odsłony?

"Shrek" wraca w nowym stylu

O tej radosnej informacji fanów produkcji Dreamworks poinformował portal Variety. Studio Universal Pictures zamierza przygotować reboot historii Shreka, Kota w Butach, przezabawnego Osła i innych bohaterów produkcji. Nad filmem ma czuwać Chris Meledandri i jego studio Illumination Entertainment, odpowiedzialni za stworzenie takich animowanych hitów jak: wszystkie części "Minionków", "Sekretne życie zwierzaków domowych", "Sing" i wiele innych.

Wiemy już, że twórcy chcą, żeby do dubbingu powróciły znane z dotychczas ze "Shreka" gwiazdy, m.in.: Mike Myers, Eddie Murphy oraz Antonio Banderas. Więcej informacji na razie nie znamy, ale już nie możemy doczekać się kolejnej części przygód zielonego bohatera! Jak na razie powstały cztery części tej opowieści i spin-off o Kocie w Butach. Jak informuje Onet, cały cykl zarobił łącznie 3 mln dolarów. 

Zobacz także: 40 najlepszych komedii wszech czasów

"Shrek" jest adaptacją książki Williama Steiga. Film został wyróżniony w 2002 roku Oscarem w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. Wówczas nagrodę w tej kategorii przyznano po raz pierwszy w historii.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Na jedne filmy ochoczo chodzimy do kina, inne nieco mniej do nas przemawiają. Te produkcje cieszyły się największą popularnością wśród polskich widzów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów