6 produkcji, które musisz zobaczyć, zanim Showmax zniknie z Polski

Para leży przed laptopem, ogląda seriale, je popcorn i pije herbatę
Fotografia: Shutterstock

Z bólem serca przyjęliśmy wiadomość, że Showmax znika z naszego kraju. Tych filmów i seriali będzie nam brakowało najbardziej!

Ostatnio PR manager platformy Showmax potwierdziła informację o tym, że Showmax znika z Polski. Tym samym zaskoczyła wszystkich fanów produkcji, które znajdują się na platformie. My mamy swoją TOP listę 6 filmów i seriali, które są na Showmaxie, a których po prostu nie możecie przegapić! Postanowiliśmy się nią z wami podzielić, żebyście mogli nadrobić braki do 31 stycznia, czyli dnia, w którym Showmax ostatecznie zniknie z Polski. 

Zobacz także: Kot i Wichłacz w serialu BBC "World on Fire". Wielki sukces polskich aktorów

1. Rojst

To jeden z najgłośniejszych i bez dwóch zdań najlepszych seriali polskich 2018 roku. Aż trudno uwierzyć, że po tej produkcji Showmax zdecydował się na rezygnację z Polski. My mieliśmy nadzieję, że powstanie drugi sezon serialu stworzonego przez Jana Holoubka. Bez wątpienia musicie zobaczyć "Rojst" zanim platforma zniknie. W obsadzie znalazła się śmietanka polskich aktorów: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Piotr Fronczewski, Magdalena Walach oraz Zofia Wichłacz.

2. Opowieść podręcznej

Showmax to jedyna platforma w Polsce, która miała w swoich zasobach wszystkie odcinki hitowego serialu "Opowieść podręcznej". Co prawda niektóre z nich można obejrzeć także na HBO GO, platforma znana z "Gry o Tron" nie ma jeszcze jednak w swojej bibliotece całego drugiego sezonu serialu. Jeżeli zatem planowaliście zobaczyć "Opowieść podręcznej", koniecznie zróbcie to zanim zniknie Showmax!

3. Plagi Breslau

Najnowszy film Patryka Vegi dopiero co miał swoją premierę, a już za jakiś czas nie będzie dostępny! Jeżeli zatem jesteście fanami reżysera, koniecznie musicie nadrobić ten film! Zwłaszcza, że jest to produkcja, której nie będzie w polskich kinach. Vega akurat bardzo mocno współpracował z Showmaxem. Na platformie znajdziecie również inne filmy reżysera, a także seriale, w których niektóre filmowe wątki zostały rozwinięte.

4. Weekend Update

Choć SNL Polska nie osiągnął wielkiego sukcesu, z pewnością jego najjaśniejszym punktem był Weekend Update. Showmax postanowił wydać zatem Weekend Update w wersji solo. Raz w tygodniu ukazuje się nowy odcinek programu, w którym w przezabawny sposób prezentowane są najświeższe informacje z kraju i ze świata. Ogromnie żałujemy, że nie będziemy mogli już go oglądać.

5. Krótkometrażówki Smarzowskiego i Vegi

Jak już wspomniałam, Showmax ma w swojej bibliotece wszystkie filmy Patryka Vegi. Podobnie jest z produkcjami Wojciecha Smarzowskiego, który stworzył jedne z najlepszych polskich filmów. Najciekawsze jest jednak to, że obaj reżyserzy stworzyli dla platformy filmy krótkometrażowe. I tak koniecznie musicie sprawdzić takie tytuły jak: "Ksiądz" Wojciecha Smarzowskiego oraz "Czerwony punkt" Patryka Vegi. 

6. Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Podczas gdy Netflix powoli wycofuje produkcje Marvela ze swojej oferty, kilka z nich możemy jeszcze znaleźć na Showmaxie. Jedną, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę są "Agenci T.A.R.C.Z.Y.". I nawet jeżeli nie jest tu ulubiona produkcja fanów super bohaterów, z pewnością warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ zdecydowanie wciąga.

Zobacz także: Polskie filmy 2019, które musisz zobaczyć!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Kochamy polskie seriale! Niektóre z nich przeszły już do kanonu najlepszych seriali wszech czasów. Mogą stawać w szranki z zagranicznymi produkcjami.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów