To ostatni moment, żeby zobaczyć swoje ulubione produkcje. Showmax znika z Polski

Sylwia Kropiewnicka 12.12.2018
Kobieta siedząca z komputerem.
Fotografia: Shutterstock

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, z końcem stycznia 2019 roku serwis VoD Showmax zniknie z Polski po prawie dwóch latach obecności.

Koncern Naspers, do którego należy witryna, wycofuje się z sektora wideo internetowego. Informacje, do których udało się dotrzeć portalowi Wirtualnemedia.pl, potwierdziła Magdalena Marzec – PR manager platformy w naszym kraju. Ponad to wyjaśniła, że taka decyzja wynika ze strategicznej decyzji koncernu o wycofaniu się z branży wideo w internecie.

Showmax w Polsce

Platforma Showmax pojawiła się w Polsce w połowie lutego 2018 roku. Początkom platformy towarzyszyła kampania reklamowa, w której pojawili się m.in. aktorzy z filmów Patryka Vegi czy Ewan McGregor.

Showmax zaangażował się w produkcję serialu satyrycznego – „Ucho prezesa”. Platforma zrealizowała także pierwszą serię „SNL Polska” oraz udostępniła 5-odcinkowy serial kryminalny „Rojst”.

W sprawie wycofania się platformy z Polski wydano oficjalne oświadczenie, w którym czytamy m.in.:

Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa.

Jedną z produkcji platformy Showmax jest "SNL Polska"

Na platformie można oglądać także serial "Rojst"

Zobacz także: Kulig dołączyła do prestiżowej agencji aktorskiej! Są w niej również: Pitt, DiCaprio i Streep

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Gra w serialach to dla aktorów bardzo dobre źródło dochodów. Którzy z nich zarabiają najwięcej?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów