"Sherlock Holmes 3" będzie miał premierę w 2016 roku?

Paulina Szestowicka 22.04.2016
Sherlock Holmes 3
Fotografia: materiały prasowe

Robert Downey Jr. powiedział o słowo za dużo? 

Robert Downey Jr. i Jude Law zawsze podkreślali, że chcieliby wrócić na plan filmu "Sherlock Holmes". Okazuje się, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że stanie się to jeszcze w tym roku. Aktorzy mieli postawić jeden warunek producentom sequela - mają dostać do rąk naprawdę dobry scenariusz. Jeżeli tak będzie, bez wahania wcielą się w role Sherlocka i Watsona.

Nie tak dawno w internecie pojawiła się informacja, że prace nad fabułą miał już rozpocząć Drew Pearce, współscenarzysta "Irona Mana". Później Guy Ritchie zdradził, że Jude Law marzy o tym, żeby trzecia odsłona przygód detektywów opowiadała o podróżach w czasie. Teraz atmosferę podgrzał wywiad Roberta Downey Jr., który zdaje się nie chcieć odkładać w czasie prac nad kolejną częścią filmu.

Nie mogę się doczekać. Wiem, że Guy Ritchie kocha mnie z wzajemnością. Postaramy się zrobić jeszcze jeden film o Sherlocku w tym roku. To jest duży projekt i jeszcze większe wyzwanie. Mimo że jestem zmęczony, nie chcę odpuścić - powiedział aktor w rozmowie z serwisem shortlist.com.

Pierwsza i druga część filmu o przygodach Sherlocka i Watsona były hitami kinowymi. "Sherlock Holmes" zarobił 524 miliony dolarów, a "Sherlock Holmes: Gra cieni" ponad 545 milionów dolarów. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów