5 seriali, które rozczarowały nas w 2018 roku

Maciej Musiał i Michalina Olszańska w kadrze z serialu Netflix "1983"
Fotografia: Krzysztof Wiktor/Netflix/Everett Collection/East News

Zapowiadały się obiecująco, a zakończyły się klapą. Te seriale 2018 roku bardzo nas rozczarowały. Dodalibyście coś do naszej listy?

Uwielbiamy oglądać seriale! Na niektóre czekamy z niecierpliwością zwłaszcza, gdy zapowiedziany jest kolejny sezon naszej ulubionej produkcji. Tak w tym roku było chociażby z "House of Cards". Oglądanie ostatniego sezonu serialu Netflixa było dla nas wręcz bolesne. W 2018 roku nie brakowało oczywiście rewelacyjnych produkcji, były jednak również takie seriale, które okazały się dla nas wielkim rozczarowaniem. Jedne były słabe w całości, inne zakończyły się nie tak jak byśmy chcieli. Oto 5 seriali, które rozczarowały nas w 2018 roku.

Zobacz także: 5 seriali, o których było najgłośniej w tym roku! Widziałeś wszystkie?

"House of Cards" sezon 6

Gdy Kevin Spacey został oskarżony o molestowanie, Netflix postanowił wyrzucić go z obsady serialu. Wszyscy doskonale wiedzieliśmy, że bez Franka Underwooda "House of Cards" nie będzie już taki sam. Nie spodziewaliśmy się jednak, że może być aż tak źle. Postać Claire Underwood, choć jest bardzo charyzmatyczna, nawet nie zrównała się z Frankiem, choć wcielająca się w jej postać Robin Wright jest doskonałą aktorką. Doszukaliśmy się w ostatnim sezonie kilku plusów, ostatecznie był on jednak nieudany od początku do końca.

"1983"

Wszyscy fani seriali poczuli podekscytowanie na wieść, że powstaje pierwszy polski serial dla Netflixa. W dodatku w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik. Wszystko zapowiadało się obiecująco do momentu, gdy zobaczyliśmy pierwszy odcinek. I kolejny, i jeszcze jeden... Mniej więcej po 5. odcinku nieco się wciągnęliśmy, finałowy epizod stał się dla nas jednak zbieraniną absurdów. Cały serial był nieco oderwany od jakichkolwiek realiów do tego stopnia, że nawet intrygująca fabuła nie uratowała go w naszych oczach. 

"Rojst"

O tym serialu było bardzo głośno i był on całkiem przyzwoity do czasu. Oczywiście, jest to bardzo udana produkcja i bez wątpienia można stwierdzić, że to jeden z lepszych polskich seriali. Ostatni odcinek był dla nas jednak wielkim rozczarowaniem! Nie dość, że czuliśmy niedosyt w związku z zakończeniem całej historii, to jeszcze odnieśliśmy wrażenie, że twórcy próbowali otworzyć sobie możliwości do kontynuowania serialu, wprowadzając zbędne wątki, które zaburzyły nam odbiór serialu. Jakiekolwiek były plany produkcji, dziś wiemy jedno - Showmax wycofuje się z Polski, w związku z tym szanse na powstanie kolejnego sezonu "Rojstu" są nikłe. 

Zobacz także: 6 produkcji, które musisz zobaczyć, zanim Showmax zniknie z Polski

"The Rain"

Skandynawowie z reguły wiedzą, jak tworzyć dobre kino. I choć opinie o tej produkcji są bardzo podzielone, same zapowiedzi były tak rozdmuchane, że spodziewaliśmy się "efektu wow". Netflix wydał olbrzymie pieniądze na promocję tego serialu, okazało się jednak, że nie równa się to jakości ich produkcji. 

"Nawiedzony dom na wzgórzu"

Ten serial został okrzyknięty jednym z najstraszniejszych horrorów w historii srebrnego ekranu. W sieci pojawiały się informacje o tym, że widzowie nie mogli usnąć po obejrzeniu produkcji Netflixa. Z pewną dozą rozemocjonowania zaczęliśmy oglądać zatem ten dreszczowiec i... pozostał niedosyt, a przede wszystkim sromotne rozczarowanie. 

Zobacz także: To jeden z najstraszniejszych horrorów Netflixa! Odważycie się obejrzeć "Nawiedzony dom na wzgórzu"?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

W czołgu siedzi pies i żołnierz.
Rozwiąż quiz

Oglądałeś serial "Czterej pancerni i pies"? Koniecznie sprawdź, jak dobrze go pamiętasz

W czołgu siedzi pies i żołnierz.

1. Jak wabi się pies Janka, jeden z członków załogi czołgu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów