Sarah Jessica Parker zdradziła datę premiery i fabułę serialu "Divorce"

Martyna Kraus 01.08.2016
Sarah Jessica Parker w serialu "Divorce"
Fotografia: YouTube

Aktorka opisała dokładnie, czym bohaterka nowej produkcji będzie różnić się od ukochanej Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście". 

Wszystkie fanki "Seksu w wielkim mieście" i nie tylko, z pewnością zastanawiają się, jak wyglądać będzie Frances, główna bohaterka serialu "Divorce", z Sarą Jessicą Parker w roli głównej. Aktorka na konferencji prasowej organizowanej przez Television Critics Association w Los Angeles zdradziła kilka znaczących szczegółów.

Zobacz: Sarah Jessica Parker wraca w jeszcze lepszej roli niż Carrie Bradshaw [wideo]

SJP, która jest współproducentką serialu zapowiedziała, że nowa postać, w którą się wcieli, nie będzie miała absolutnie nic wspólnego z szaloną, kochliwą pisarką z Nowego Jorku. Aktorka przyznała, że podkreślenie różnic między bohaterkami nie było celem samym w sobie, ale cieszy się z tego, że Frances jest inna, niż jakakolwiek grana do tej pory przez nią postać. Jedyny moment, w którym ekipa musiała się pochylić nad wyeksponowaniem różnic między dwoma postaciami, było kompletowanie garderoby. Ten element miał kluczowe znaczenie dla "Seksu w wielkim mieście" i co ważne, nie nie tylko dla postaci Carrie, ale dla całej obsady. W "Divorce" kostiumy schodzą jednak na dalszy plan (zaprojektuje je Arjun Bhasin).

Cała postać jest zdecydowanie bardziej subtelna. Bardzo chciałam skupić się na kinie z lat 70. i wyglądzie rodem z tej epoki. W zasadzie wszystko, w co ubiera się Frances jest używane - od ubrań vintage, po ciuchy z second handów. Te ubrania mają stopniowo odkrywać przed widzem specyficzną estetykę bohaterki - powiedziała Parker.

Aktorka dodała również, że od dawna pragnęła, aby opowiedziano podobną historię. SJP, która od 1997 jest żoną Matthew Brodericka, oraz matką trójki dzieci, nie ma wielkiego doświadczenia w kwestiach rozwodów. Podkreśla, że nie wie, co dokładnie odczuwają ludzie w takich chwilach, ale rozumie, że każdy chce czuć się spełnionym w życiu. Wierzy, że jeżeli małżeństwo, w którym tkwią dwie osoby nie daje im tego poczucia, lepiej je zakończyć. Według aktorki i zapewne nie tylko, każdy ma prawo do ratowania swojego życia. Wielu jej przyjaciół przechodziło przez rozwody, dlatego Parker wierzy, że dużo osób na świecie będzie mogło utożsamić się zarówno z jej bohaterką, jak i jej mężem, Robertem, granym przez Thomasa Hadena Churcha.

Rozwody są bardzo powszechne i dotykają wszystkich. Część ludzi czerpie z nich przyjemność. Pozwalają im one na wypowiedzenie na głos myśli i opowiedzenie o uczuciach, które małżonkowie duszą w sobie przez lata. Myślę, że podczas rozwodu wiele osób okazuje się wielkimi egocentrykami - dodała aktorka.

Premiera serialu "Divorce" zapowiedziana jest na 9 października na godzinę 22.00. Producenci podkreślają, że serial nie będzie tragicznym dramatem, pokazującym wyłącznie cierpienie i łzy. Będzie to produkcja komediowa, w której obserwować będziemy jak Frances, w wieku lat 50 postanawia przeorganizować i zrewidować swoje małżeństwo oraz całe życie. Akcja nie będzie skupiać się na rozwodzie, ale na relacjach między małżonkami i możliwością (lub nie) podzielenia życia na dwoje, po 20 latach małżeństwa.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów