"San Junipero" to ulubiony odcinek fanów "Black Mirror". Reżyser Owen Harris daje nadzieję na sequel

Redakcja 24.11.2016
Kelly i Yorkie z "San Junipero"
Fotografia: materiały prasowe

Po tej wypowiedzi miłośnicy historii Yorkie i Kelly zastanowią się, czy chcą znać jej koniec. 

Czwarty odcinek trzeciej serii "Black Mirror", wybitne dzieło scenarzysty Charliego Brookera, to historia miłosna, która podbiła serca internautów. W "San Junipero" nie sposób się nie zakochać. Na klimat obrazu wyreżyserowanego przez Owena Harrisa, którego część fabuły dzieje się w latach 80., wpływa scenografia, kostiumy, gra aktorska, a przede wszystkim muzyka. 

Od kilku dni furorę robi playlista "San Junipero" na Spotify. Wśród 42 hitów, przeważnie z lat 80., wykorzystanych w odcinku, znajdziemy "Push It" Salt-N-Pepa, "Girlfriend In A Coma" The Smiths, "Open Your Heart" Madonny. Składanka to również hity początku lat 2000. Fabuła opowiada o kierowanych nostalgią ludziach, którzy przenoszą się w czasie. Jak mówi w rozmowie z "The Hollywood Reporter" Owen Harris - to w dużej mierze playlista złożona z jego i Brookera muzycznych guilty pleasures. 

Chcemy więcej

Pytanie, które najbardziej nurtuje fanów "San Junipero" dotyczy oczywiście sequela. Czy historia Yorkie(Mackenzie Davis) i Kelly(Gugu Mbatha-Raw) będzie miała kontynuację? Reżyser nie zabija tej  nadziei, ale raczej straszy.

Musimy pamiętać, że jeśli padnie taka decyzja, to scenariusz będzie pisał Charlie Brooker. Zrobi to całkowicie w stylu "Black Mirror" i prawdopodobnie nie będzie chciał szczęśliwego zakończenia – powiedział Harris w rozmowie z "The Hollywood Reporter".

Jeśli chodzi o wariacje na temat historii Yorkie i Kelly,Owen Harris podejrzewa, że w ciągu najbliższych lat powstanie wiele krótkich filmów zamieszczanych na Youtube.com. Kombinacji na temat ciągu dalszego tego romansu może być wiele, odcinek bogaty jest przecież w wiele wątków. Charlie Brooker pracuje nad scenariuszem do czwartego sezonu "Black Mirror". Niestety już teraz wiadomo, że Harris, który przed "San Junipero" wyreżyserował odcinek "Be Right Back" z sezonu pierwszego, ze względu na inne zobowiązania nie będzie mógł podjąć współpracy z Netflixem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów